Як нарахувати та сплатити ЄСВ за цивільно-правовим договором

18 червня 2019
2532
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Податківці роз’яснили, що розмір ЄСВ становить 22% від бази його нарахування (ст. 7 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI, далі — Закон № 2464).

ЄСВ сплачуйте із зарплати працівника у розмірі не нижчому за мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо заробітна плата працівника менша за мінімальну, ЄСВ розраховуйте як добуток ставки ЄСВ та розміру мінімальної зарплати, яку закон встановив на місяць (у 2019 році — 4173 грн).

Однак, таке правило застосовуйте лише за основним місцем роботи працівника.

Якщо нараховуєте заробітну плату/доходи фізичній особі, зокрема за цивільно-правовим договором (ЦПД), і це для нього неосновне місце роботи, ставку ЄСВ застосовуйте до бази нарахування, яку визначили, незалежно від її розміру (ч. 5 ст. 8 Закону № 2464).

Цивільно-правовий договір зразок

У цьому випадку ЄСВ нараховуйте незалежно від суми доходу та лімітуйте максимальним страховим внеском.

Однак, якщо працівник працює за ЦПД і для нього це основне місце роботи, то до загальної бази нарахування ЄСВ за місяць включайте як заробітну плату, так і суму винагороди за ЦПД, а потім порівнюйте із сумою мінімальної зарплати за місяць.

Якщо загальна сума доходу працівника буде меншою за розмір мінімальної зарплати, суму ЄСВ розраховуйте як добуток ставки ЄСВ та розміру мінімальної зарплати, яку закон встановив на місяць, за який він отримав дохід.

За інформацією ГУ ДФС у Запорізькій області

logo