Новоприйнятий працівник надав лікарняний: як обчислити

6 червня 2019
40
Середній бал: 5 із 5

Працівникам, які за останні 12 місяців не набули 6 місяців страхового стажу, обмежуйте:

  • лікарняні — розміром однієї мінімальної зарплати;
  • декретні —  розміром двох мінімальних зарплат (ч. 4 ст. 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, далі — Закон № 1105).

Страховий стаж визначайте за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 21 Закону № 1105).

Калькулятор стажу

Аби встановити, у якому розмірі оплачувати лікарняний, обчисліть суму допомоги з фактичного заробітку та порівняйте з сумою допомоги, яку обчислили з мінімальної/двох мінімальних зарплат. Допомогу, розмір якої є меншим, виплатіть працівнику.

Аби обчислити допомогу, помножте середньоденний заробіток на кількість днів лікарняного (Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням», затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266, далі — Порядок № 1266).

Аби обчислити середньоденний заробіток:

  • з фактичної зарплати — поділіть фактичний заробіток на календарні дні, що працівник перебував у трудових відносинах з установою (п. 26, п. 27 Порядку № 1266).
  • з мінімальної/двох мінімальних зарплат — поділіть мінімальну/дві мінімальні зарплати на середньомісячну кількість к. дн. — 30,44 (п. 5 Порядку № 1266).

До середньоденного заробітку з фактичної зарплати застосовуйте відповідний відсоток загального страхового стажу працівника (ст. 24 Закону № 1105).

Коли, визначаєте страховий стаж за 12 місяців перед лікарняним, той місяць, у якому його виписав лікар, не враховуйте (ч. 4 ст. 19 Закону № 1105).

Якщо в установі немає відомостей із Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про страховий стаж працівника і він працює в установі менше 6-ти місяців, обмежуйте розмір допомоги, коли нараховуєте лікарняний.

Коли отримаєте такі відомості та з’ясуєте, що за 12 місяців перед лікарняним у працівника більше ніж 6 місяців страхового стажу, обчисліть лікарняний з фактичного заробітку та доплатіть невиплачену суму допомоги.

За інформацією Управління ФСС у Вінницькій області

Приклади розрахунків лікарняного новоприйнятому працівнику

Новоприйнятий працівник надав лікарняний: як обчислити
Микола Постернак,експерт MCFR Головбух
Аби правильно обчислити лікарняні і декретні новоприйнятим працівникам, скористайтеся п’ятьма прикладами для різних робочих ситуацій.

logo