Терміново унормовуйте діяльність бухгалтерських служб

15 листопада 2017
2909
Середній бал: 5 із 5

Розпорядники бюджетних коштів мають терміново привести функціонування бухгалтерської служби бюджетних установ до норм Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи.

Фахівці ДКСУ наголошують, що розпорядники бюджетних коштів мають терміново привести функціонування бухгалтерської служби бюджетних установ до норм Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи, затвердженого постановою Кабміну від 26.01.2011 №59 (далі — Типове положення).

Зокрема, пунктом 2 Типового положення визначено, що в бюджетній установі може утворюватися бухгалтерська служба як її самостійний структурний підрозділ або вводитись посада спеціаліста, на якого покладається виконання обов’язків бухгалтерської служби.

Відповідно до пункту 3 Типового положення бухгалтерська служба підпорядковується безпосередньо керівникові бюджетної установи або його заступникові.

Керівником бухгалтерської служби є головний бухгалтер. Він підпорядковується та є підзвітним керівникові бюджетної установи або його заступникові (п.9 Типового положення).

Органами Казначейства встановлено, що у низки розпорядників бюджетних коштів:

  • функції бухгалтерської служби виконує структурний підрозділ, який не є самостійним структурним підрозділом, а входить до складу департаменту (управління), що є порушенням вимог пункту 2 Типового положення;
  • керівником структурного підрозділу, який виконує функції бухгалтерської служби, є не «головний бухгалтер», що є порушенням пункту 9 Типового положення.

logo