Головбух: Бюджет

Терміново унормувуйте діяльність бухгалтерських служб

  • 15 листопада 2017
  • 2676

Розпорядники бюджетних коштів мають терміново привести функціонування бухгалтерської служби бюджетних установ до норм Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи.

Фахівці ДКСУ наголошують, що розпорядники бюджетних коштів мають терміново привести функціонування бухгалтерської служби бюджетних установ до норм Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи, затвердженого постановою Кабміну від 26.01.2011 №59 (далі — Типове положення).

Зокрема, пунктом 2 Типового положення визначено, що в бюджетній установі може утворюватися бухгалтерська служба як її самостійний структурний підрозділ або вводитись посада спеціаліста, на якого покладається виконання обов’язків бухгалтерської служби.

Відповідно до пункту 3 Типового положення бухгалтерська служба підпорядковується безпосередньо керівникові бюджетної установи або його заступникові.

Керівником бухгалтерської служби є головний бухгалтер. Він підпорядковується та є підзвітним керівникові бюджетної установи або його заступникові (п.9 Типового положення).

Органами Казначейства встановлено, що у низки розпорядників бюджетних коштів:

  • функції бухгалтерської служби виконує структурний підрозділ, який не є самостійним структурним підрозділом, а входить до складу департаменту (управління), що є порушенням вимог пункту 2 Типового положення;
  • керівником структурного підрозділу, який виконує функції бухгалтерської служби, є не «головний бухгалтер», що є порушенням пункту 9 Типового положення.
Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися