Добові у відрядженні: що з ПДФО

31 травня 2019
89
Середній бал: 5 із 5

Не оподатковуйте ПДФО витрати, які працівник, що перебував у відрядженні, не підтвердив документально, а також витратив на харчування/інші власні потреби у сумі:

  • не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, яку закон встановив на 1 січня податкового/звітного року, в розрахунку за кожен к. дн. такого відрядження — у межах території України;
  • не вище 80 євро за кожен к. дн. відрядження за офіційним обмінним курсом грн до євро, який установив НБУ, в розрахунку за кожен такий день — для відряджень за кордон (пп. 170.9.1 ПК).

З 01.01.2019 мінімальна заробітна плата становить 4173 грн (ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від 23.11.2018 № 2629-VIII). Отже, не оподатковуйте ПДФО добові по Україні у розмірі 417,3 грн.

Якщо відправляєте у відрядження державного службовця, керівника чи працівника бюджетної установи, аби визначити розмір добових, користуйтесь додатком 1 до постанови КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98.

Для цих категорій осіб сума витрат на відрядження становить:

  • 60 грн за добу — у разі відряджень по Україні;
  • конкретну суму в доларах США, розмір якої визначайте залежно від країни, до якої направили працівника — у разі відрядження за кордон.

Суму добових витрат працівника у відрядженні, яка більша за розмір, який встановив ПК, включайте до загального місячного/річного оподатковуваного доходу працівника та відображайте в податковому розрахунку за ф. 1ДФ як додаткове благо.

За інформацією ГУ ДФС у Запорізькій області

logo