-

Форма № 20-ОПП за відокремлений підрозділ: коли подавати

22 травня 2019
60
Середній бал: 5 із 5

Для податкового контролю платники податків-установи мають зареєструватись/стати на облік у ДФС за основним та не основним місцем обліку.

Основне місце обліку — це адреса установи.

Неосновне місце обліку — це адреса/місце, де знаходиться:

  • відокремлений підрозділ;
  • рухоме та нерухоме майно установи;
  • об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які установа провадить діяльність.

Установа зобов’язана повідомляти ДФС про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням у спосіб, який визначає Порядок обліку платників податків і зборів, який Мінфін затвердив наказом від 09.12.2011 № 1588 (далі — Порядок № 1588).

Форма 20-ОПП «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність» визначена в додатку 10 до Порядку № 1588. Таке повідомлення подавайте упродовж 10 р. дн. після того як:

  • створили відокремлений підрозділ;
  • зареєстрували рухоме чи нерухоме майно;
  • відкрили об’єкт чи підрозділ, через які провадите діяльність або вони мають бути оподаткованими.

Якщо установа закриває відокремлений підрозділ, він подає до ДФС ф. № 20-ОПП, у якій вказано, що об’єкти оподаткування закривають. Установа подає до ДФС ф. № 20-ОПП, у якій вказано, що відкрито об’єкти оподаткування, які не припинені разом із закритим відокремленим підрозділом.

Так само повідомляйте ДФС, якщо передали об’єкт відокремленого підрозділу на баланс іншого відокремленого підрозділу чи установи або якщо через організаційні чи інші зміни об’єкт перестав бути об’єктом оподаткування відокремленого підрозділу (ст. 63 ПК).

За інформацією ГУ ДФС у Херсонській області

logo