Граничний день реєстрації податкової накладної —святковий: які наслідки

13 травня 2019
22
Середній бал: 5 із 5

Податківці роз’яснили, що платник ПДВ на дату, коли у нього виникли податкові зобов’язання, має скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН у термін, який встановлює ПК.

Скачати податкову накладну за новою формою

Податкові накладні (далі — ПН) та/або розрахунки коригування (далі — РК) до ПН реєструйте у ЄРПН у граничні строки:

  • для ПН/РК, які склали з 1 по 15 к. дн. календарного місяця включно, — до останнього дня календарного місяця включно, у якому їх склали;
  • для ПН/РК, які склали з 16 по останній к. дн. календарного місяця включно, — до 15 к. дн. календарного місяця включно, наступного за місяцем, в якому їх склали;
  • для РК, які склав постачальник товарів/послуг до ПН, яку складали на отримувача-платника податку, у яких зменшують суму компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, — у продовж 15 к. дн. з дня, коли отримувач/покупець отримав РК до ПН.

ДФС наголошує, що операційний день триває в робочі дні з 8 до 20 години. У продовж операційного дня ДФС не проводить технічне обслуговування та регламентні роботи, які потребують зупинити ЄРПН, крім аварійних випадків.

Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, цей день є операційним (п. 201.1ПК, п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, який КМУ затвердив постановою від 29.12.2010 № 1246).

За інформацією ГУ ДФС у Запорізькій області

logo