Головбух: Бюджет

Нецільова благодійна допомога: який розмір не оподатковувати

  • 10 травня 2019
  • 39

Податківці нагадали, що нецільова благодійна допомога — це допомога, яку надають платнику податків і не встановлюють умов або напрямів за якими він її має витратити (пп. 170.7.1 ПК)

Не включайте до оподатковуваного доходу платника податку суму нецільової благодійної допомоги, яка протягом звітного року сукупно не перевищує суми граничного розміру доходу. Сума граничного розміру доходу дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн (пп. 170.7.3 ПК).

Прожитковий мінімум для працездатної особи, у розрахунку на місяць з 1 січня 2019 складає 1921 грн (ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» від 23.11.2018 № 2629). У зв’язку з цим, у 2019-му не оподатковуйте суму нецільової благодійної допомоги, яка не перевищує 2690 грн.

Суму нецільової благодійної допомоги, яка більша за вказану, включіть до загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку, як інші доходи і оподаткуйте на загальних підставах ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

За інформацією ГУ ДФС у Миколаївській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Набридло це спливаюче вікно?

Тоді РЕЄСТРУЙТЕСЯ прямо зараз!

30 секунд на реєстрацію – і ви зможете СКАЧУВАТИ необхідні документи, форми, зразки без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати