Коригуємо податкові зобов’язання з ПДВ: як скласти розрахунок

6 травня 2019
51
Середній бал: 5 із 5

Щоб відкоригувати суми податкових зобов’язань або виправити помилки у податковій накладній (ПН), постачальник/продавець товарів/ послуг складає розрахунок коригування до податкової накладної (РК) (ст. 192 ПК).

РК складіть за формою, що міститься в додатку 2 податкової накладної (п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957).

Зареєструйте РК в ЄРПН тільки після реєстрації ПН. РК до ПН зареєструвати не вдасться, якщо минуло більше, ніж 1095 к. дн. після того, як склали ПН, адже сплив термін давності (ст. 102 ПК).

Якщо сума компенсації вартості товарів/послуг зменшилася:

  • постачальник має право зменшити податкові зобов’язання, якщо:
    • своєчасно зареєструє в ЄРПН РК — у податковій декларації з ПДВ того звітного/податкового періоду, в якому його склав;
    • не своєчасно зареєструє в ЄРПН — у податковій декларації з ПДВ того звітного/податкового періоду, в якому його зареєстрував у ЄРПН.
  • покупець повинен зменшити податковий кредит в податковій декларації з ПДВ за звітний/податковий період, на який припадає дата складання РК, та зареєструвати його в ЄРПН у встановлені терміни.

Якщо сума компенсації вартості товарів/послуг збільшилася:

  • постачальник повинен збільшити податкові зобов’язання в податковій декларації з ПДВ за звітний/податковий період, на який припадає дата, на яку він склав РК;
  • покупець має право збільшити податковий кредит на підставі РК, який своєчасно зареєстрував в ЄРПН, у податковій декларації з ПДВ за той звітний/податковий період, в якому його склав, або за будь-який наступний звітний/податковий період, але не пізніше ніж через 1095 днів з дати його складання.

За інформацією ГУ ДФС у Донецькій області

logo