Головбух: Бюджет

Коли заклади освіти мають затверджувати нові статути

  • 13 листопада 2017
  • 642

МОН нагадало, що заклади освіти мають привести свої установчі документи, зокрема статути, у відповідність до Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII (далі — Закон № 2145).

Прикінцевими положеннями Закону № 2145 установам та їх засновникам відведено термін для переоформлення документів — 5 років з дня набрання чинності Законом.

Тож установчі документи, зокрема статути закладів освіти, мають переоформлятися в поточному режимі (у разі виникнення потреби).

Міносвіти звертає увагу на те, що Закон № 2145 містить багато відсильних положень, згідно з якими ті чи інші питання діяльності закладів освіти мають бути врегульовані їх установчими документами.

При цьому потрібно пам'ятати, що згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-ІV (п. 11 ч. 1 ст. 15) внесення змін до установчого документа юридичної особи оформляється викладенням його в новій редакції.

Отже, за потреби внести навіть мінімальні зміни засновник має підготувати нову редакцію установчого документа та передбачити у ньому усі необхідні зміни, пов'язані з реалізацією норм Закону № 2145.

Джерело: лист МОН від 13.10.2017 №1/9-554

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися