-

Екологічний податок за скиди у водні об’єкти: хто платник

24 квітня 2019
54
Середній бал: 5 із 5

Податківці нагадали, що екологічний податок сплачують, зокрема, бюджетні установи, та організації, які проводять скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти (пп. 240.1.2 ПК).

Скачати бланк декларації екологічного податку

Водокористувачів поділяють на:

  • первинних — мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води;
  • вторинних/абонентів — не мають власних водозабірних споруд. Вони отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води в їх системи за договором про водопостачання/водовідведення без дозволу на спеціальне водокористування. Однак вторинні водокористувачі зможуть скидати стічні води безпосередньо у водні об’єкти, якщо отримають дозвіл на спеціальне водокористування (ч. 2, ч. 5 ст. 42 ВК).

Об’єктом та базою оподаткування екологічним податком, зокрема, є обсяги та види забруднюючих речовин, які водокористувачі скидають безпосередньо у водні об’єкти (пп. 242.1.2 ПК).

Тож екологічний податок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти сплачує до бюджету первинний водокористувач.

Вторинний водокористувач є платником екологічного податку виключно якщо він отримав дозвіл на спеціальне водокористування, на підставі якого самостійно скидає стічні води у водні об’єкти.

За інформацією ГУ ДФС у Кіровоградській області

logo