Головбух: Бюджет

Як враховувати премію при розрахунку середньої заробітної плати

  • 10 листопада 2017
  • 1321

Фахівці Мінсоцполітики пояснили, як правильно включати премію при обчисленні середнього заробітку за Порядком, затвердженим постановою Кабміну від 08.02.1995 № 100.

Середню заробітну плату у всіх випадках її збереження, крім випадків оплати часу відпусток або виплати компенсації за невикористані відпустки, потрібно обчислювати виходячи з виплат за 2 календарних місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата.

Прожитковий мінімум 2019 і на що він вплине

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Як змінився прожитковий мінімум 2019 року та чого очікувати у 2020-2021 роках? Як прожитковий мінімум вплинув на розміри посадових окладів працівників з оплатою праці за ЄТС? Для вас — дві зручні таблиці.

Працівникам, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації менше двох календарних місяців, середню заробітну плату обчислюють виходячи з виплат за фактично відпрацьований час.

При обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження включають, зокрема, виробничі (місячні, квартальні тощо) премії. Премії враховують у заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату.

Якщо число робочих днів у розрахунковому періоді відпрацьовано не повністю, премії під час обчислення середньої заробітної плати за останні два календарних місяці враховують пропорційно відпрацьованому часу.

Джерело: лист Мінсоцполітики від 02.10.2017 № 2480/0/101-17

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися