Уточнили ПДВ-зобов'язання: як правильно сплатити до бюджету

9 квітня 2019
61
Середній бал: 5 із 5

Система електронного адміністрування ПДВ (далі — СЕА ПДВ) функціонує відповідно до:

Якщо у платника ПДВ виникла невідповідність між показниками декларації з ПДВ та даними ЄРПН (закрема, показник Σ перевищ), він має виправити це будь-яким із способів:

  • подати уточнюючий розрахунок за відповідні звітні періоди;
  • зареєструвати в ЄРПН відповідні податкові накладні/розрахунки коригування (далі — ПН/РК) залежно від виду допущеної помилки.

Скачати податкову накладну за новою формою

ПДВ до бюджету платики сплачують безпосередньо з рахунків у СЕА ПДВ, які відкриває Казначейство.

Якщо подаєте уточнюючі розрахунки до декларації з ПДВ за попередні звітні періоди на збільшення суми ПДВ до бюджету, перераховуйте її не пізніше наступного роб. дня після подання уточнюючого розрахунку. Для цього надіщліть Казначейству реєстр платників ПДВ, в якому зазначте, зокрема, суми ПДВ, які маєте перерахувати до бюджету (п. 20 Порядку № 569). Казначейство перерахує суми ПДВ до бюджету на підставі цього реєстру.

Якщо суму ПДВ визначив орган ДФС за підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 ПК, то сплатіть до відповідного бюджету передбачені ПК штрафні санкції і пеню з поточного рахунка (п. 25 Порядку № 569).

Якщо подали уточнюючий розрахунок до податкової звітності з ПДВ на збільшення суми ПДВ, сплатіть її на електронний рахунок. Однак, суму штрафних санкцій та пені у цьому випадку, суму ПДВ, визначену органом ДФС за підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 ПК, а також нараховану органом ДФС штрафну санкцію та пеню сплатіть до бюджету з поточного рахунка.

За інформацією Офісу великих платників податків ДФС

logo