ДФС пропонує оновити порядок зупинення реєстрації податкових накладних

1 квітня 2019
25
Середній бал: 5 із 5

ДФС розробила зміни до ознак, за якими перевіряє ПН/РК, які платники ПДВ подали на реєстрацію в ЄРПН. Якщо ПН/РК відповідатимуть таким ознакам, вони не підпадатимуть під моніторинг, за результатами якого ДФС може зупинити їх реєстрацію.

Зокрема, ДФС пропонує доповнити:

  • другу ознаку — умовою, що сума ПДВ (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), сплаченого платником у попередньому місяці, становить більше 20 тис. грн;
  • третю ознаку — умовою, що загальна сума ПДВ, сплаченого платником ПДВ та його відокремленими підрозділами, які подали ПН/РК на реєстрацію в ЄРПН, за останні 12 к. міс., що передують місяцю, в якому він склав ПН/РК, (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), становить більше 400 тис. грн».

Скачати податкову накладну за новою формою

Також ДФС пропонує, щоб її рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН про неврахування таблиці даних платника ПДВ оскаржували:

  • в адміністративному або судовому порядку — якщо рішення прийняла комісія ДФС регіонального рівня;
  • у судовому порядку — якщо рішення прийняла комісія ДФС центрального рівня.

Відповідні зміни ДФС передбачила у проекті постанови КМУ «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117», який розробила відповідно до п. 201.16 ПК. Текст Проекту опублікований на офіційному веб-сайті ДФС.

Основна мета Проекту — удосконалити порядок моніторингу ПН/РК, які платники ПДВ подають на реєстрацію в ЄРПН.

ДФС очікує на зауваження та пропозиції до Проекту у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації оголошення на її офіційному веб-сайті.

За інформацією ДФС

logo