Головбух: Бюджет

Уряд зняв обмеження розміру надбавки на ціну медичних виробів

  • 11 березня 2019
  • 183

Держава зменшує своє втручання в економічні процеси, аби оптимізувати ціноутворення на медичні вироби. Для цього Уряд вніс зміни до власної постанови КМУ «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і медичні вироби» від 17.10.2008 № 955.

Відтак для медичних виробів:

  • скасували 10%-ву надбавку на ціну медичних виробів, у т. ч. обладнання, закупівлю яких повністю або частково проводять коштом державного чи місцевого бюджетів. У ці 10% раніше включали і прибуток постачальника, і його витрати на сервісне і гарантійне обслуговування товару;
  • використовуватимуть лише ринкове і конкурентне ціноутворення.

Завдяки цьому рішенню урядовці розраховують розширити асортимент продукції, зменшити як корупційні ризики, так і дефіцит на ринку медичного обладнання.

«МОЗ дослідило питання механізму державного цінового регулювання медичних виробів у країнах — членах ЄС і не виявило жодних інструментів державного цінового регулювання на медичні вироби, які закуповують за бюджетні кошти», — наголосив Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів.

Утім, МОЗ тепер має моніторити ціни на медичні вироби, аби подати Уряду до 1 березня 2020 року інформацію про результати моніторингу та пропозиції, як удосконалити державне регулювання цін на медичні вироби.

Джерело: постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. № 955» від 06.03.2019 № 184

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Набридло це спливаюче вікно?

Тоді РЕЄСТРУЙТЕСЯ прямо зараз!

30 секунд на реєстрацію – і ви зможете СКАЧУВАТИ необхідні документи, форми, зразки без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати