Головбух: Бюджет

Як некомерційним закладам охорони здоров’я визначити умови оплати праці працівників

  • 12 лютого 2019
  • 172

Діяльність новоствореного комунального некомерційного закладу охорони здоров’я, перетвореного на комунальне некомерційне підприємство, можуть фінансувати як за бюджетні кошти, так і за кошти юридичних та фізичних осіб.

Установи та організації, які фінансують з бюджету, визначають умови оплати праці працівників за постановою КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 №1298.

Заклади охорони здоров’я, які за організаційно-правовою формою функціонують як комунальні некомерційні підприємства, визначають умови і розміри оплати праці у колективному договорі. У ньому вони мають дотримати норми законодавства, генеральної, галузевої та територіальної угод (ст. 15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР, далі — Закон № 108).

Законодавство не забороняє підприємствам, які визначають умови оплати праці працівників охорони здоров’я, враховувати у колективному договорі гарантії, встановлені, зокрема, наказом Мінпраці та МОЗ «Про впорядкування Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 №308/519.

Однак оплату праці працівників госпрозрахункові підприємства мають фінансувати за рахунок частини доходу та інших коштів, які отримують від своєї господарської діяльності (ст. 4 Закону № 108).

Тож аби визначити умови і розміри оплати праці своїх працівників, заклади охорони здоров’я, які функціонують як комунальні некомерційні підприємства, мають враховувати свої фінансові можливості.

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Набридло це спливаюче вікно?

Тоді РЕЄСТРУЙТЕСЯ прямо зараз!

30 секунд на реєстрацію – і ви зможете СКАЧУВАТИ необхідні документи, форми, зразки без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати