Е-лікарняні оплачуйте без зміни статусу на «готовий до сплати»

13 квітня 2022
4284
Середній бал: 5 із 5

Е-лікарняні оплачувайте без зміни статусу на «готовий до сплати»

Після відновлення роботи електронного реєстру листків непрацездатності, доступ до якого призупинявся на початку війни, деякі електронні лікарняні залишилися в статусі «закритий» попри вичерпання строків.

Електронний лікарняний має статус «закритий» із дня створення та змінює його на «готовий до сплати» у день видачі — тобто через сім днів після дати закриття для лікарняних по тимчасовій непрацездатності та через сім днів після дати відкриття — для лікарняних по вагітності та пологах.

Однак через технічний збій сьогодні е-лікарняні часто не змінюють свій статус попри вичерпання строків. У такому випадку потрібно орієнтуватися на дати: якщо після дати закриття, зазначеної в е-лікарняному, минуло сім днів, на восьмий день з е-лікарняним уже можна починати працювати та призначати за ним допомогу, навіть якщо його статус залишився «закритим».

Лікар має можливість внести зміни до е-лікарняного упродовж семи днів від моменту створення, тож інформація, наявна в е-лікарняному на восьмий день, є остаточною — роботодавець може розпочати призначення допомоги від Фонду соціального страхування (ФСС) і за рахунок підприємства.

Процедура призначення допомог від ФСС не змінилася попри воєнний стан.

Водночас, якщо роботодавець через бойові дії не має можливості оформити заяву-розрахунок за лікарняним свого працівника (наприклад, якщо знищено матеріально-технічну базу підприємства тощо), застрахована особа може отримати лікарняні або декретні напряму від ФСС. Для цього слід звернутися до будь-якого зручного відділення ФСС. Контакти всіх відділень оновлюються за посиланням. Докладніше про можливість отримання допомоги напряму від ФСС за посиланням.

Нагадаємо, саме від дати прийняття ФСС заяви-розрахунку від роботодавця залежить дата фінансування лікарняних. Слідкувати за станом виплат можна в телеграм-каналі ФСС.

За повідомленням ФСС 

Любі читачі, команда MCFR Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.

У разі, якщо ви передплатник
наших друкованних видань - усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу
та
вам потрібна консультація експертачи детальніша інформаційна підтримка,
ви можете передплатити
наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

logo