Уряд подовжив строк отримання допомоги переселенцям

11 квітня 2022
3742
Середній бал: 5 із 5

Уряд подовжив строк отримання допомоги переселенцям

Кінцевий строк подання заяви для отримання допомоги вимушеним переселенцям подовжено до 30 квітня.

Тобто допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам, які звернуться за її наданням до 30.04.2022, надаватимуть, починаючи з березня 2022 року.

Відповідне рішення уряд схвалив на засіданні 9 квітня.

«Підтримка наших людей — це пріоритет. По всій країні. Тих, хто вимушений був поїхати, і тих, хто залишився у своїх домівках. Підтримка грошима, житлом, їжею, ліками. Будемо робити все, аби ніхто не залишався сам на сам із цієї бідою», — наголосив Денис Шмигаль.

Вимушені переселенці тепер зможуть скористатися програмою підтримки до кінця квітня. Дорослі мають можливість отримати 2 тис. грн і 3 тис. грн на дитину.

На жаль, поки не запрацювала онлайн реєстрація внутрішньо переміщених осіб та онлайн звернення за допомогою на проживання через портал «Дія».

Це пов’язано із тим, що інтегрувати в єдину систему різні інформаційні ресурси для того, щоб ідентифікувати людину та підтвердити факт її внутрішнього переміщення, досить складно. Зокрема, у випадках, коли людина була зареєстрована в одному місті, а фактично жила, працювала або навчалася в іншому місті. Крім цього, значна частина переселенців мають паперові паспорти, що також створює складнощі для забезпечення повністю автоматизованої інформаційної взаємодії.

Незважаючи на складнощі, робота з автоматизації продовжується в цілодобовому режимі, і запуск відповідних можливостей у Дії буде вже найближчим часом.

ДО ВІДОМА! Раніше уряд змінив порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Як відзначив Прем’єр-міністр України, оформити статус переселенця тепер можна після працевлаштування.

За інформацією КМУ та Мінсоцполітики 

Любі читачі, команда MCFR Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.

У разі, якщо ви передплатник
наших друкованних видань - усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу
та
вам потрібна консультація експертачи детальніша інформаційна підтримка,
ви можете передплатити
наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

logo