Аліменти в умовах воєнного стану - є певні особливост

7 квітня 2022
6306
Середній бал: 5 із 5

Батьки, які проживають окремо від своїх дітей, зобов’язані їх утримувати. Війна — не привід забути про сплату аліментів.

Аліменти в умовах воєнного стану - є певні особливост

Утім, є певні особливості. Верховна Рада України прийняла закон, який передбачає, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України:

  • припиняється звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника (крім рішень про стягнення аліментів і рішень, боржниками за якими є громадяни російської федерації);
  • визначені цим законом строки перериваються та встановлюються з дня припинення або скасування воєнного стану.

Забороняється відкривати виконавчі провадження та вживати заходи примусового виконання рішень на території адміністративно-територіальних одиниць, які тимчасово окуповані внаслідок військової агресії російської федерації, у період такої окупації.

Крім того, слід зазначити, що прийнятими вищевказаним законом змінами не заборонено нараховувати та стягувати пені за прострочення сплати аліментів.

Стаття 196 Сімейного кодексу України передбачає відповідальність за прострочення сплати аліментів, зокрема у вигляді стягнення за рішенням суду неустойки (пені) у розмірі 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100% заборгованості.

Розмір неустойки може бути зменшений судом із урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів. 

Джерело

Любі читачі, команда MCFR Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.

У разі, якщо ви передплатник
наших друкованних видань - усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу
та
вам потрібна консультація експертачи детальніша інформаційна підтримка,
ви можете передплатити
наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

logo