Як індексують пенсії під час війни та якою буде мінімальна пенсія

6 квітня 2022
62080
Середній бал: 5 із 5

Як індексують пенсії під час війни та якою буде мінімальна пенсія

З 01.03.2022 для індексації пенсії перерахують розмір раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої зарплати/доходу в Україні, який враховують для обчислення пенсії.

Для цього застосують коефіцієнт 1,14. Якщо розмір індексації/збільшення пенсії не досягає 100 грн — встановлять щомісячну доплату до пенсії в сумі, якої бракує. Доплату враховуватимуть під час подальших перерахунків пенсії.

Військовослужбовцям пенсії за вислугу років, пенсії з інвалідності, пенсії в разі втрати годувальника індексуватимуть з урахуванням зазначеного коефіцієнта у межах максимального розміру пенсії. Пенсії з інвалідності, що настала через каліцтво чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, також проіндексують з урахуванням коефіцієнта 1,14.

Також визначили мінімальний розмір пенсії. Зокрема, якщо розмір пенсії за віком та пенсії для осіб з інвалідністю І групи не досягає 2300 грн — надаватимуть щомісячну доплату до пенсії в сумі, якої бракує. Доплату враховуватимуть під час подальших перерахунків пенсій.

Любі читачі, команда MCFR Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.

У разі, якщо ви передплатник
наших друкованних видань - усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу
та
вам потрібна консультація експертачи детальніша інформаційна підтримка,
ви можете передплатити
наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

logo