Головбух: Бюджет

Законопроект про моніторинг публічних закупівель можуть ухвалити вже цього тижня

  • 6 листопада 2017
  • 400

Законопроект про моніторинг публічних закупівель (№ 4738-д) парламентарі мають розглянути вже цього тижня. Тож Мінекономрозвитку оприлюднив повідомлення про його підтримку із закликом до ВР України його ухвалити.

Прийняття цього законопроекту надасть Держаудитслужбі змогу проводити моніторинг державних закупівель як протягом проведення процедури закупівлі, так і на етапі укладення та виконання договору. При цьому сам процес закупівлі не буде зупинений. Рішення про моніторинг тієї чи іншої закупівлі ухвалюватимуть за наявності однієї або декількох із таких підстав:

  • дані автоматичної системи ризик індикаторів: червоні прапорці автоматично перетворюватимуться у формальну перевірку замовника;
  • надійшла інформація від органів держаної влади або місцевого самоврядування;
  • опубліковане повідомлення в ЗМІ про ознаки порушень: журналістські розслідування не тільки робитимуть корумпованого замовника «знаменитим», але й призведуть до реальних перевірок та штрафів;
  • фахівці Держаудитслужби самостійно виявили порушення.

Рішення про початок моніторингу публікуватимуть в системі ProZorro протягом двох днів з моменту його прийняття.

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Строк проведення моніторингу не перевищуватиме 15 робочих днів. При цьому протягом моніторингу у замовників буде можливість надавати пояснення як на запит ДАСУ, так і з власної ініціативи.

Висновок моніторингу оприлюднюватимуть в системі протягом трьох робочих днів з дня його складання. Окрім того, замовники матимуть три робочих дні з моменту оприлюднення висновку, щоб одноразово звернутись до ДАСУ за додатковими роз’ясненнями.

Також у замовників буде п’ять робочих днів з дня оприлюднення висновку завантажити в систему інформацію про усунення порушення або аргументовану незгоду з результатами моніторингу.

Увесь цей діалог буде у відкритому доступі в системі ProZorro на картці тендеру.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися