Законопроект про моніторинг публічних закупівель можуть ухвалити вже цього тижня

6 листопада 2017
408
Середній бал: 5 із 5

Законопроект про моніторинг публічних закупівель (№ 4738-д) парламентарі мають розглянути вже цього тижня. Тож Мінекономрозвитку оприлюднив повідомлення про його підтримку із закликом до ВР України його ухвалити.

Прийняття цього законопроекту надасть Держаудитслужбі змогу проводити моніторинг державних закупівель як протягом проведення процедури закупівлі, так і на етапі укладення та виконання договору. При цьому сам процес закупівлі не буде зупинений. Рішення про моніторинг тієї чи іншої закупівлі ухвалюватимуть за наявності однієї або декількох із таких підстав:

  • дані автоматичної системи ризик індикаторів: червоні прапорці автоматично перетворюватимуться у формальну перевірку замовника;
  • надійшла інформація від органів держаної влади або місцевого самоврядування;
  • опубліковане повідомлення в ЗМІ про ознаки порушень: журналістські розслідування не тільки робитимуть корумпованого замовника «знаменитим», але й призведуть до реальних перевірок та штрафів;
  • фахівці Держаудитслужби самостійно виявили порушення.

Рішення про початок моніторингу публікуватимуть в системі ProZorro протягом двох днів з моменту його прийняття.

Строк проведення моніторингу не перевищуватиме 15 робочих днів. При цьому протягом моніторингу у замовників буде можливість надавати пояснення як на запит ДАСУ, так і з власної ініціативи.

Висновок моніторингу оприлюднюватимуть в системі протягом трьох робочих днів з дня його складання. Окрім того, замовники матимуть три робочих дні з моменту оприлюднення висновку, щоб одноразово звернутись до ДАСУ за додатковими роз’ясненнями.

Також у замовників буде п’ять робочих днів з дня оприлюднення висновку завантажити в систему інформацію про усунення порушення або аргументовану незгоду з результатами моніторингу.

Увесь цей діалог буде у відкритому доступі в системі ProZorro на картці тендеру.

logo