-

Як не платити комуналку за зруйноване майно

4 квітня 2022
1496
Середній бал: 5 із 5

Як не платити комуналку за зруйноване майно

Кабмін прийняв постанову «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» від 05.03.2022 № 206. За цією постановою до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється:

  • нараховувати та стягувати неустойки (штрафи, пені), інфляційні нарахування, проценти річних, нараховані на заборгованість, утворену за несвоєчасне або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;
  • припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг населенню в разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Ця постанова не звільняє споживачів від сплати за надані комунальні послуги. Тобто, якщо зараз не маєте можливості сплачувати комуналку, можете цього не робити. Але доведеться сплатити накопичений борг після закінчення воєнного стану. Пеню та штрафи на такий борг не нараховуватимуть.

Тому зараз зафіксуйте пошкодження будівлі та викличте ДСНС. Службовці усунуть наслідки пошкоджень і складуть відповідний акт. Також можете подати до райдержадміністрації заяву щодо складення акта обстеження житла.

Дотримуйтесь такого алгоритму дій:

  1. Зберіть усі докази, які фіксують пошкодження: фото та відеофіксацію пошкодженої нерухомості, акт про руйнування майна, свідчення сусідів.
  2. Подайте до поліції заяву про злочин. До заяви додайте перелічені докази руйнування майна. Правоохоронці нададуть витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
  3. Завантажте всі матеріали на сайт «Росія заплатить».. Цей портал збирає докази злочинів РФ для оцінки збитків і подальшого їх відшкодування.
  4. Борг за комуналку також уключіть до суми відшкодування. Адже саме через воєнні дії не було можливості проживати у власній оселі та сплачувати за комунальні послуги.
Джерело: Постанова КМУ від 05.03.2022 № 206

Любі читачі, команда MCFR Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.
Нагадуємо, що передплатникам
друкованних видань «Головбух: БЮДЖЕТ» та/або «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА»
усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу та вам потрібна консультація експерта
чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

logo