Зарплату вчителів за січень — березень 2022 року держава профінансувала в повному обсязі

28 березня 2022
1660
Середній бал: 5 із 5

Зарплату вчителів за січень — березень 2022 року держава профінансувала в повному обсязі

В умовах воєнного стану уряд забезпечує місцеві бюджети коштами для виплати зарплати вчителям у повному обсязі. Зокрема, на 2022 рік держбюджет передбачає 108 млрд грн на виплату зарплати вчителям закладів загальної середньої освіти. За даними Держказначейства, наразі ці видатки держава профінансувала на 100% від розпису на січень — березень 2022 року (24,8 млрд грн).

Водночас уряд рекомендував керівникам органів місцевого самоврядування самостійно визначати розмір оплати часу простою працівників, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (посадового окладу). Тож питання забезпечення нарахування та виплати зарплати педпрацівникам закладів загальної середньої освіти вирішують на місцях відповідні органи місцевого самоврядування.

Довідково. З метою забезпечення державних гарантій педагогічним працівникам в умовах воєнного стану ВРУ прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану» від 15.03.2022 № 2126-IX (далі — Закон № 2126).

Закон № 2126 встановлює, що працівникам закладів освіти, зокрема тим, які в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні чи окремих її місцевостях були вимушені змінити місце проживання, залишити робоче місце, місце навчання, незалежно від місця їх проживання на час особливого періоду держава гарантує збереження середнього заробітку та інших виплат, які передбачає законодавство.

Джерело

Любі читачі, команда MCFR Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

logo