Що робити за неможливості своєчасно подати скаргу про перегляд рішень контролерів

28 березня 2022
1079
Середній бал: 5 із 5

Що робити за неможливості своєчасно подати скаргу про перегляд рішень контролерів

Через неможливість своєчасно подати скаргу про перегляд рішень контролюючих органів за воєнного стану в Україні запроваджено наступний порядок дій.

Строки подання скарги на податкове повідомлення-рішення або будь-яке інше рішення контролюючого органу можуть бути продовжені за п. 102.6 Податкового Кодексу України (ПК).

Лист Торгово-промислової палати України від 28.02.2022 № 2024/02.0-7.1 затверджує, що введення військового стану в Україні з 24.02.2022 до його офіційного закінчення є обставинами непереборної сили (форс-мажорними обставинами).

Також на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану зупиняється перебіг строків, визначених ПК, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п. 102.9 ПК).

Отже, у період з 24.02.2022 до припинення або скасування воєнного стану на території України зупиняється перебіг строків щодо оскарження рішень контролюючих органів, встановлених ст. 56 ПК, та/або щодо скарг платників податків, які не розглянуті станом на 24.02.2022. Таке зупинення не породжує будь-яких наслідків, передбачених ст. 56 ПК.

Тому такі скарги зможете подати після зупинення або скасування воєнного стану.

За інформацією ЗІР, категорія 127.01 

Любі читачі, команда MCFR Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

logo