Хто відсьогодні зобов’язан перепрограмувати свої РРО?

24 березня 2022
590
Середній бал: 5 із 5

Хто відсьогодні зобов’язан перепрограмувати свої РРО?

Податківці роз’яснили, як діяти суб’єктам господарювання, які використовують РРО/ПРРО, у разі зміни ставки ПДВ при проведенні операцій з постачання пального та інших нафтопродуктів під час дії правового режиму воєнного стану.

Усі суб’єкти господарювання, які вроздріб продають пальне, зобов’язані перепрограмувати свої РРО, змінивши ставку ПДВ з 20 на 7%, з метою виконання вимог чинного законодавства, відображення відповідних зобов’язань зі сплати податків і зборів, а також видавати споживачам відповідні розрахункові документи.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють постачання (реалізацію) пального кінцевим споживачам, повинні і надалі проводити роздрібний продаж пального з формуванням і видачою відповідних розрахункових документів, із обов’язковим відображенням відповідної ставки ПДВ, що застосовують до таких операцій з постачання (реалізації). Цього вимагає пункт 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.

Форму та зміст розрахункових документів визначає Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затверджене наказом Мінфіну від 21.01.2016 № 13 (далі — Положення).

Згідно з Положенням ставка ПДВ є одним із обов’язкових реквізитів розрахункових документів. У разі відсутності її в документі такий документ не вважатиметься розрахунковим.

Головного управління ДПС у Чернівецькій області 

Любі читачі, команда MCFR Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

logo