Головбух: Бюджет

Що перевіряють інспектори Держпраці та куди платити штраф

  • 31 січня 2019
  • 38

Фахівці Держпраці повідомили, що перевірки установ за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення проводитимуть органи місцевого самоврядування (ОМС) на відповідних територіях. Повноваження Держпраці їм делегували за статтею 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР.

Інспектори праці ОМС проводять перевірки відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295.

Форма акта перевірки затверджена наказом Мінсоцполітики від 18.08.2017 № 1338. Відповідно до цього акта інспектори перевіряють:

  • оформлення трудових відносин (пункти 3.1-3.13 розд. 3 «Трудовий договір» ч. І «Законодавство про працю» акта);
  • своєчасність та повноту оплати праці і додержання мінімальних гарантій з оплати праці (розд. 6 «Оплата праці» ч. І «Законодавство про працю», пункти 7.6, 7.19 розд. 7 «Особливості використання праці осіб, що потребують додаткового соціального захисту» та пункти 9.7-9.18 розд. 9 «Гарантії найманих працівників» ч. II «Додаткові вимоги» акта).

Адміністративні штрафи та інші штрафні санкції, які накладають ОМС, тепер належать до доходів загального фонду бюджетів міст республіканського АР Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад. Такі зміни до пункту 38 частини першої статті 64 БК вніс Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 22.11.2018 № 2621-VIII.

Тож інспектори ОМС, коли накладають штрафи за порушення законодавства про працю, зобов’язані зазначати у формі постанови, що суми штрафів установи мають перераховувати до відповідних місцевих бюджетів.

За інформацією ГУ Держпраці у Черкаській області

Середньострокове бюджетне планування: що має знати розпорядник

Що перевіряють інспектори Держпраці та куди платити штраф
Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Відтепер місцеві фіноргани і розпорядники бюджетних коштів плануватимуть доходи і витрати бюджету на середньострокову перспективу. Таку новаційну вимогу встановив Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового бюджетного планування» від 06.12.2018 № 2646-VIII, який почав діяти 11.01.2019. Розглянемо, як втілювати новації у бюджетному плануванні.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Набридло це спливаюче вікно?

Тоді РЕЄСТРУЙТЕСЯ прямо зараз!

30 секунд на реєстрацію – і ви зможете СКАЧУВАТИ необхідні документи, форми, зразки без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати