НБУ дозволив громадянам користуватися коштами з арештованих рахунків

9 березня 2022
1758
Середній бал: 5 із 5

НБУ дозволив громадянам користуватися коштами з арештованих рахунків

Українці, на рахунки яких органи державної виконавчої служби чи приватні виконавці наклали арешт, можуть користуватися своїми коштами. Головне, щоб сума стягнення за виконавчим документом щодо такої особи не перевищувала сто тисяч гривень.

Таке рішення ухвалив Кабмін розпорядженням «Про забезпечення здійснення розрахунків населення в умовах воєнного стану» від 02.03.2022 № 198-р. Цей захід має забезпечити життєспроможність населення в умовах воєнного стану

За повідомленням Мін’юсту, клієнти можуть відкрити рахунки, на яких у цьому банку накладено арешт на кошти, і здійснювати видаткові операції з нього без урахування арешту до закінчення воєнного стану в Україні.

Нацбанк уже поінформував банки про порядок здійснення видаткових операцій із рахунків громадян за наявності арешту на кошти і закликає банки врахувати його під час обслуговування громадян:

«В умовах війни держава не може залишити українців без можливості розпоряджатися своїми коштами на елементарні життєві потреби. Просимо банки відповідально підійти до цього питання та забезпечити таку можливість громадянам, рахунки яких були заблоковані до війни», — наголосив заступник голови НБУ Олексій Шабан.

За повідомленням НБУ

logo