Головбух: Бюджет

Чи можна списати кредиторську заборгованість з непідконтрольних територій

  • 25 січня 2019
  • 13

Кредиторську заборгованість, строк позовної давності якої минув, установи мають списувати щокварталу за розділом IV «Бухгалтерський облік зобов’язань» Порядку бухгалтерського обліку окремих активів та зобов’язань бюджетних установ, затвердженого наказом Мініфіну від 02.04.2014 № 372 (далі — Порядок № 372).

Головні розпорядники коштів, центральні органи виконавчої влади списують цю заборгованість на підставі розпорядчого документа керівника установи (п. 4.3 розд. IV Порядку № 372).

Аби визначити заборгованість, керівник установи призначає комісію, яка проводить інвентаризацію розрахунків за 7 розділу III «Порядок інвентаризації активів та зобов’язань» Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.2014 № 879 (далі — Положення № 879).

Установи або їх структурні підрозділи (відокремлене майно), які перебувають на тимчасово окупованій території та/або на території проведення антитерористичної операції, зобов’язані:

  • провести інвентаризацію станом на 1 число місяця, що настає за місяцем, у якому зникли перешкоди доступу до активів, первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку;
  • відобразити результати інвентаризації в бухгалтерському обліку відповідного звітного періоду (п. 8 розд. I Положення № 879).

Тож установи, які перебувають на тимчасово окупованій території та/або на території проведення антитерористичної операції, матимуть змогу списати кредиторську заборгованість тільки у разі внесення змін у законодавчі та нормативно-правові акти.

Джерело: лист Казначейства від 29.12.2018 № 16-08-06/22111

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Набридло це спливаюче вікно?

Тоді РЕЄСТРУЙТЕСЯ прямо зараз!

30 секунд на реєстрацію – і ви зможете СКАЧУВАТИ необхідні документи, форми, зразки без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати