Типові помилки при заповненні е-декларацій

23 лютого 2022
883
Середній бал: 5 із 5

Щороку до НАЗК надходить близько 800 тис. декларацій і дуже часто в них зустрічаються помилки. Щоб уникнути помилок у 2022 році, пропонуємо спеціальну пам’ятку, де перераховані найчастіші невідповідності у деклараціях народних депутатів, депутатів місцевих рад та посадовців органів місцевого самоврядування.

 Типові помилки при заповненні е-декларацій


  • У Розділі 3 “Об’єкти нерухомості” при декларуванні об’єктів нерухомості чи у Розділі 6 “Цінне рухоме майно – транспортні засоби” при декларуванні транспортних засобів у полі вартість на дату набуття права або за останньою грошовою оцінкою декларант обирає позначку “Не застосовується” чи “Не відомо”, хоча вартість наявна або в реєстрі або в правовстановлюючому документі (наприклад, договорі купівлі–продажу).
  • У Розділі 6 “Цінне рухоме майно – транспортні засоби” помилки при декларуванні авто, вказується вартість авто, яка суттєво відрізняється від договору купівлі–продажу, як правило, в більшу сторону.

Чому це трапляється? Тому що інколи в договорі купівлі–продажу значно занижено вартість авто, а фактично декларант отримує більшу суму ( яку документально не підтверджено). Декларуємо ту суму, яка зазначена у договорі.

  • У Розділі 11 “Доходи, в тому числі подарунки” не зазначаються відомості від продажу авто, нерухомості тощо, або сума вартості значно відрізняється, чим та, яка вказана в договорі купівлі–продажу.

Також декларанти можуть не зазначити дохід від продажу електричної енергії за зеленим тарифом (сонячні приватні електростанції).

  • У Розділі 12 “Грошові активи” не зазначаються кошти, що передані третім особам, особливо на підставі нотаріально завірених договорів.

Також декларанти допускають помилки при декларуванні коштів на банківських рахунках, а саме, коли вказується наявність коштів не на тих рахунках або не вказуються на тих, на яких є.

  • У Розділі 14 “Видатки та правочини суб’єкта декларування” не вказуються видатки на авто, нерухомість тощо.

Помилки при декларуванні членів сім’ї:

  • У Розділі 11 “Доходи, в тому числі подарунки” декларанти не зазначають дохід дружини/чоловіка.
  • У Розділі 3 “Об’єкти нерухомості” та Розділі 6 “Цінне рухоме майно – транспортні засоби” не зазначаються об’єкти нерухомості, авто тощо, що належать члену сім’ї, чи особі, з якою спільно проживає, але не перебуває у шлюбі декларант.

Варто пам’ятати, що заповнення декларації тягне за собою притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності

 

Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на  наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo