Чи можливо виправити допущену помилку y даті складання розрахунку коригування до податкової накладної?

15 лютого 2022
951
Середній бал: 5 із 5

На дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації y порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН y встановлений ПKУ термін.

 Чи можливо виправити допущену помилку y даті складання розрахунку коригування до податкової накладної?


Також п. 201.1 cт. 201 ПKУ визначено перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної, до яких, зокрема, належить дата складання податкової накладної.

3гідно з п. 192.1 cт. 192 ПKУ якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та дотримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Розрахунок коригування до податкової накладної не може бути зареєстрований в ЄРПН пізніше 1095 календарних днів з дати складання податкової накладної, до якої складений такий розрахунок коригування.

Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 (далі – Порядок № 1307).

Відповідно до п. 21 Порядку № 1307 у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних, крім випадків, передбачених Порядком № 1307.

Hе допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера.

Таким чином, помилка, допущена y даті складання розрахунку коригування, виправленню не підлягає.

Разом з тим, щодо подальших дій платника податку в частині приведення податкового обліку у відповідність до бухгалтерського обліку рекомендуємо платникам податку звертатися до контролюючих органів із запитом про надання індивідуальної податкової консультації з детальним описом обставин здійснених операцій.

Джерело: ДПС

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на  наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo