Головбух: Бюджет

Період отримання допомоги по догляду за дитиною до трьох років: коли враховують до страхового стажу

  • 17 січня 2019
  • 234

Cтраховий стаж — це період, протягом якого особа була застрахована від тимчасової втрати працездатності та за яку щомісяця сплачувала страхові внески в сумі, не меншій за мінімальну (ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Страховий стаж включає період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як період, за який сплачували страхові внески виходячи з його мінімального розміру.

Скачати зразок нової довідки про страховий стаж

Органи, які виплачують працівникам допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народжені дитини, сплачують ЄСВ за цих осіб (абз. 7 п. 1 ч. 1 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI, далі — Закон № 2464). Утім, ці особи застраховані лише відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV.

Із 01.01.2016 страховий стаж включає періоди, протягом яких особа не підлягала страхуванню, але сплачувала ЄСВ відповідно до Закону № 2464.

Відтак, при розрахунку лікарняних до стахового стажу період отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини:

  • до 01.01.2016 — не враховують;
  • після 01.01.2016 — враховують.

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 18.12.2018 № 450/0/247-18

Як у 2019-му платити лікарняні та декретні

Період отримання допомоги по догляду за дитиною до трьох років: коли враховують до страхового стажу
Микола ПОСТЕРНАК експерт із соціального страхування
Розрахунок лікарняних та декретних здійснюйте за новими правилами. Також зважте, що не терпить помилок заповнення нової форми заяви розрахунку для лікарняних. Покроково і з прикладами про те, як: • обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності; • обмежити розмір допомоги особам, страховий стаж яких менше шести місяців.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Набридло це спливаюче вікно?

Тоді РЕЄСТРУЙТЕСЯ прямо зараз!

30 секунд на реєстрацію – і ви зможете СКАЧУВАТИ необхідні документи, форми, зразки без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати