-

Якою датою нараховуються суми грошових зобов’язань за податками та зборами в ІКП у разі подання уточнюючої звітності?

9 лютого 2022
748
Середній бал: 5 із 5

Відповідно до абзацу шостого п. 1 підрозд. 1 розд. ІІ Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску, облік платежів ведеться в інтегрованій картці платника окремими обліковими операціями в хронологічному порядку.

Якою датою нараховуються суми грошових зобов’язань за податками та зборами в ІКП у разі подання уточнюючої звітності?


При цьому кожна операція фіксується в окремому рядку із зазначенням виду операції та дати її проведення.

Згідно з абзацом другим п. 2 підрозд. 2 розд. ІV Порядку № 5 під час приймання поданих платниками Документів звітності здійснюється контроль щодо наявності/достовірності обов’язкових реквізитів, визначених пп. 48.3, 48.4 ст. 48 розд. II Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями.

За умови дотримання платником податків вимог ст. 49 ПКУ посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання контролюючим органом (абзац перший п. 49.9 ст. 49 ПКУ).

Відповідно до п. 2 підрозд. 4 розд. ІV Порядку № 5 дані податкової звітності та звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, поданих платниками у законодавчо встановлені терміни для такого подання, а також поданих з порушенням термінів подання, але до настання граничного строку сплати грошового зобов’язання за такими Документами звітності, відображаються в ІКП датою, що відповідає даті граничного терміну сплати грошових зобов’язань за такими Документами звітності.

Дані Документів звітності, поданих платниками після настання граничного строку сплати грошового зобов’язання, а також дані уточнюючих Документів звітності та дані Документів звітності, поданих за звітний (податковий) період, на який припадає дата ліквідації платника, відображаються в ІКП датою подання таких Документів звітності до податкового органу, якщо інше не визначено в алгоритмі відображення (рознесення) даних первинних показників в ІКП для форми Документа звітності. При цьому за уточнюючими Документами звітності в ІКП відображається різниця між грошовим зобов’язанням, зазначеним у поданому раніше Документі звітності, та грошовим зобов’язанням, розрахованим з урахуванням виявлених платником помилок, штрафу та пені (у разі заниження грошового зобов’язання), визначені самостійно платником, якщо інше не передбачено формою Документа звітності.

Джерело: ДПС

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на  наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo