-

Лист-роз’яснення від Мінекономіки щодо подання повідомлення про укладання ЦПД

4 лютого 2022
1297
Середній бал: 5 із 5

Міністерство економіки України оприлюднило лист № 4711-06/3082-07 від 21.01.2022 р., в якому роз’яснило питання щодо обов'язку будь-якої із сторін цивільно-правового договору інформувати податкову про його укладення, а також про відповідальність за невчинення таких дій.

Допомогатор


 Міністерство економіки України

Текст листа:

«Міністерство економіки України … в межах компетенції повідомляє.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413 (зі змінами) затверджено порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту.

Виходячи зі змісту преамбули вказаного нормативно-правового акта цей документ розроблено відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України та частини першої статті 23 Закону України „Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні”.

Відповідно до частини четвертої статті 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з частиною першої статті 23 Закону України „Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні” до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидент Дія Сіті повідомляє про укладення гіг- контракту центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Разом з тим вказаними законодавчими актами, а також цивільним законодавством не передбачено обов’язку будь-якої із сторін цивільно-правового договору інформувати Державну податкову службу та її територіальні органи про його укладення, а також відповідальності за невчинення таких дій.

При цьому виходячи зі змісту абзаців другого, третього пункту 1 частини першої статті 4 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” юридичні особи, фізичні особи-підприємці, які використовують працю інших осіб за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань) є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).

З огляду на вишевикладене вважаємо, що повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про укладення цивільно-правових договорів доцільно подавати особам, які використовують працю інших осіб на підставі цих договорів та є платниками єдиного внеску.

Принагідно інформуємо, що зміни, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2021 № 1392 „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413 і від 17 квітня 2019 р. № 328”, розроблені з метою забезпечення оперативного надходження відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а на етапі розроблення зазначеної постанови розробником проекту було Міністерство соціальної політики України, яке відповідно до пункту 1 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 423, також забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Враховуючи наведене для отримання додаткових роз’яснень щодо повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту рекомендуємо звернутися до Міністерства соціальної політики України.

Додатково зазначаємо, що виходячи зі змісту частини третьої статті 1 Закону України „Про охорону праці” працівником є особа, яка працює згідно з трудовим договором (контрактом).

Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно- правовими актами та мають інформаційно-рекомендаційний характер.

З метою недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Мінекономіки мінімізує використання паперового документообігу, у зв’язку з чим відповідь надається електронною поштою.»

Джерело: Лист Міністерства економіки України № 4711-06/3082-07 від 21.01.2022 р.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на  наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo