МОН провело перше засідання робочої групи з розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами

2 лютого 2022
937
Середній бал: 5 із 5

31 січня 2022 року, під головуванням Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета відбулось перше засідання міжвідомчої робочої групи щодо вирішення питання фінансового забезпечення закладів загальної середньої освіти відповідно до Формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами.

МОН провело перше засідання робочої групи з розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами


Учасниками робочої групи є народні депутати, представники Міністерства фінансів, Міністерства розвитку громад і територій, Асоціації міст України, Асоціації об’єднаних територіальних громад та інших органів місцевого самоврядування.

“Для забезпечення права кожного учня на якісну освіту в 2018 році було запроваджено формулу розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, яка покликана забезпечити прозорий та справедливий розподіл коштів на оплату праці педагогічних працівників. У формулі закладено стимули для засновників до розумної оптимізації шкільних мереж, щоб вони фінансували не стіни закладів освіти, а якісну освіту для всіх учнів та достойну заробітну плату педагогам. Щорічно ми вдосконалюємо формулу, виходячи з пропозицій громад, додаємо до формули нові елементи, закладаємо зростання заробітної плати педагогів”, – зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр також представив учасникам робочої групи напрацювання на 2022 рік. Зокрема, в розрахунок закладено збільшення заробітної плати педагогів та оновлення підходів до визначення розрахункової наповнюваності класів (РНК) і коригування РНК, підвищення коефіцієнтів розрахунку субвенції для іншого педагогічного персоналу (директори, завучі, соціальні педагоги тощо). Це дозволило здійснити більш справедливий розрахунок освітньої субвенції для міських територіальних громад, що приєднали велику кількість сільських територій та, відповідно, мають великий відсоток сільського населення.

На завершення доповіді Міністр представив проєкт Дорожньої карти щодо вирішення питання фінансового забезпечення закладів освіти відповідно до Формули розподілу освітньої субвенції у 2022 році.

Документ складається з важливих кроків, зокрема – ініціювання внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2022 рік» для врахування непрофінансованих напрацювань робочої групи та підготовка і ухвалення розпорядження Кабінету Міністрів про перерозподіл освітньої субвенції для виправлення неточностей.

На завершення засідання домовлено про подання членами робочої групи пропозицій, щоб продовжити напрацьовувати ефективні рішення для учнів та вчителів. 

 

Джерело: МОН

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на  наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo