Головбух: Бюджет

Відповідальність за помилку в податковій декларації

  • 4 січня 2019
  • 105

Платники податку під час заповнення декларацій (розрахунків) або додатків до них можуть допустити помилки:

  • арифметичні — коли виконують арифметичні дії, обчислюють об’єкт оподаткування, аби визначити податкові зобов’язання з податку, збору, обов’язкового платежу, а також коли переносять дані із додатків, на підставі яких заповнюють відповідні рядки декларації (неправильно поставлена кома в одиницях виміру, неправильно перенесений підсумок з додатка);
  • методологічні — коли неправильно застосовують або не застосовують ставки оподаткування чи коефіцієнти при визначенні податкового зобов’язання з податку, збору (обов’язкового платежу).

Аби перевірити податкову звітність платників податків, посадові особи контролюючих органів без будь-якого спеціального рішення або направлення проводять камеральні перевірки. Під час цих перевірок вони перевіряють податкову звітність платників податків суцільним порядком (ст. 76 ПК).

У разі виявлення порушень за результатами камеральної перевірки, податківці застосують відповідальність до платника податку виключно за помилки у податковій звітності, які призвели до заниження податкових зобов’язань.

Відтак, норми ПК не передбачають відповідальності за арифметичні або методологічні помилки.

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

Є-Звітність: до формування річних звітів готові

Відповідальність за помилку в податковій декларації
Тетяна Піднебеснашеф-редактор видання «Головбух: Бюджет», член Громадської ради при Державній казначейській службі України
Попереду у вас останнє випробування: закрити бюджетний рік та відзвітувати, як спрацювала установа. Звісно, треба використати АС «Є-Звітність». Казначеї зробили висновки з попередніх звітних кампаній і вдосконалили ті функції, з якими виникали проблеми. Що нового чекає на вас у системі та як скористатися новаціями?

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися