Головбух: Бюджет

Як оформити документально новорічні подарунки працівникам та їхнім дітям

  • 11 грудня 2017
  • 1367

Наближається Новий рік і роботодавці замислюються над подарунками для своїх працівників та їхніх дітей. Оскільки оподаткуванням подарунків займається бухгалтер установи, розповімо, як оформити документально новорічні подарунки працівникам

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Документальному оформленню подарунків працівникам чи їх дітям слід приділити особливу увагу. Позаяк саме воно визначає порядок оподаткування такого заохочення.

Як правило, гарантії працівникам закладають у колективному договорі, в окремих випадках — в індивідуальних трудових договорах. Іноді до колективних договорів записують норму про надання цінних подарунків працівникам із нагоди ювілейних дат. Такі подарунки мають «зарплатний характер». Їх оподатковуйте як заробітну плату. Але очевидно, що новорічні подарунки, які роботодавець планує надавати всім працівникам або їх дітям, не можна підвести під цю норму колективного договору. Тут доцільно скористатися спеціальною «подарунковою» нормою підпункту 165.1.39 Податкового кодексу України (ПК).

►Як правильно розрахувати податок на доходи фізичних осіб

Найперше, щоб видати подарунки, оформте наказ по підприємству — навіть якщо надаєте їх відповідно до колективного договору. У ньому визначте відповідальну особу, вартісну межу подарунка, місце закупівлі подарунків і порядок їх видачі.

►Як зміниться облік застрахованих осіб

Якщо подарунки надаватимуть дітям працівників, рекомендуємо також додати список дітей, складений за копіями свідоцтв про їх народження. Проконтролюйте і документально підтвердьте придбання подарунків відповідними документами: банківською випискою з рахунку чи авансовим звітом із доданими первинними документами (чеки, квитанції, накладні, товарні чеки).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися