Головбух: Бюджет

Як змінилися примітки до річної фінансової звітності

 • 10 січня 2019
 • 6793

Спокій бухгалтерам лише сниться — під час складання річної звітності доведеться врахувати чергові зміни у формах. І примітки до річної фінансової звітності — не виняток. Чим нова форма відрізняється від попередньої та на що звернути увагу під час звітування за 2018 рік?

Примітки до річної фінансової звітності — нова форма

Примітки до річної фінансової звітності складайте за типовою формою 5-дс, затвердженою наказом Мінфіну від 29.11.2017 № 977. Врахуйте оновлення форми, яке Мінфін затвердив наказом від 27.11.2018 № 940.

Примітки до річної фінансової звітності нова форма 5 дс, затверджена наказом Мінфіну від 27.11.2018 № 940

Як змінилися примітки до річної фінансової звітності

Але це не все. Іншим наказом — від 27.11.2018 № 939 — Мінфін підкоригував свій Порядок заповнення форм фінансової звітності в державному секторі, затверджений наказом від 28.02.2017 № 307.

Розглянемо, що саме змінилося у формі 5 дс та яку інформацію слід у ній розкривати.

Як змінилася форма 5 дс

Зміни відбулися у позатабличній частині розділу І «Основні засоби», де деталізують показники окремих граф рядка 180 «Разом». Тут з’явився новий рядок 182. У ньому наводьте інформацію про вартість основних засобів, які вибули внаслідок безоплатної передачі (крім внутрівідомчої передачі). Ідеться про передачу бюджетним установам інших економічних груп. Тож сюди не включайте вартість тих основних засобів, які вибули внаслідок безоплатної внутрівідомчої передачі. Для такої передачі призначили рядок 181.

У формі з’явився новий розділ VIII «Грошові кошти та їх еквіваленти розпорядників бюджетних коштів та державних цільових фондів». Інформацію для цього розділу запозичуйте з рядків 1161-1165 Активу Балансу (форми 1-дс).

У розділі IX «Доходи та витрати» перейменували рядок 760. Замість короткого «Доходи» нині він називається «Доходи від обмінних і необмінних операцій, визнані протягом звітного періоду, — усього».

Новації в стандартах та формах звітів

Як змінилися примітки до річної фінансової звітності
Фаїна Іскрижицькаексперт МЦФЕР Головбух
Наразі маємо кілька методологічних новацій та оновлені форми фінансових звітів. Чим саме оновлені форми відрізняються від попередніх та що треба врахувати під час звітування за 2018 рік?

Яку інформацію розкривати у примітках до фінансової звітності

У примітках до річної фінансової звітності (п. 7 розд. XI НП(с)БОДС 101) слід розкривати інформацію:

 • яка безпосередньо у фінансовій звітності не наведена, але її обов’язково треба розкрити, бо цього вимагає відповідний НП(с)БОДС;
 • що містить додатковий аналіз статей звітності, аби вона була зрозумілою та доречною;
 • про зміст події, що відбулася після дати балансу, та оцінити її вплив на фінансовий результат або обгрунтувати, чому таку оцінку неможливо провести;
 • про події після дати балансу, які не потребують коригування статей фінансової звітності;
 • про виконання бюджету (кошторису) щодо:
 • різниці між остаточно скоригованими показниками плану на звітний період з урахуванням змін і фактичними сумами виконання (касовими видатками) та причини їх виникнення;
 • причини відхилення між затвердженими показниками плану на звітний період та остаточно скоригованими показниками плану на звітний період з урахуванням змін.

За наявності операцій пов’язаних сторін у примітках до фінансової звітності (п. 8 розд. XI НП(с)БОДС 101) наводять інформацію про:

 • види та обсяги операцій (сума або частка у загальному обсязі) пов’язаних сторін та характер відносин між такими пов’язаними сторонами;
 • суми дебіторської та кредиторської заборгованостей за операціями пов’язаних сторін.

Детально про те, як потрібно розкривати інформацію про необоротні активи, запаси, нестачі та крадіжки, доходи та витрати, будівельні контракти, інформацію про дебіторську та кредиторську заборгованість, — читайте за посиланням.

Є-Звітність: до формування річних звітів готові

Як змінилися примітки до річної фінансової звітності
Тетяна Піднебеснашеф-редактор видання «Головбух: Бюджет», член Громадської ради при Державній казначейській службі України
Попереду у вас останнє випробування: закрити бюджетний рік та відзвітувати, як спрацювала установа. Звісно, треба використати АС «Є-Звітність». Казначеї зробили висновки з попередніх звітних кампаній і вдосконалили ті функції, з якими виникали проблеми. Що нового чекає на вас у системі та як скористатися новаціями?

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися