text
Головбух: Бюджет

Яку інформацію потрібно пояснювати у примітках до річної фінансової звітності

 • 7 грудня 2017
 • 4920

За кілька тижнів бухгалтери бюджетних установ успішно завершать поточний бюджетний рік. За цим — річна фінансова звітність.

Складатимемо фінансову звітність вперше за Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку в державному секторі 101 «Подання фінансової звітності», затвердженим наказом Мінфіну від 28.12.2009 № 1541 (далі — НП(с)БОДС 101).

►Помилки, допущені у фінансовій звітності

Примітки до річної фінансової звітності є складовою фінансової звітності за національним стандартом. Дотепер Мінфін не затвердив форму таких приміток.

Два місяці тому Мінфін оприлюднив на своєму сайті проект наказу «Про примітки до річної фінансової звітності» (далі — проект наказу). Ймовірно, відомство затвердить типову форму фінансової звітності № 5-дс «Примітки до річної фінансової звітності» (далі — Примітки ф. № 5-дс). Проаналізуємо, що ще запропонували нормотворці.

У примітках до річної фінансової звітності (п. 7 розд. XI НП(с)БОДС 101) слід розкривати інформацію:

 • яка безпосередньо у фінансовій звітності не наведена, але її обов’язково треба розкрити, бо цього вимагає відповідний НП(с)БОДС;
 • що містить додатковий аналіз статей звітності, аби вона була зрозумілою та доречною;
 • про зміст події, що відбулася після дати балансу, та оцінити її вплив на фінансовий результат або обгрунтувати, чому таку оцінку неможливо провести;
 • про події після дати балансу, які не потребують коригування статей фінансової звітності;
 • про виконання бюджету (кошторису) щодо:
 • різниці між остаточно скоригованими показниками плану на звітний період з урахуванням змін і фактичними сумами виконання (касовими видатками) та причини їх виникнення;
 • причини відхилення між затвердженими показниками плану на звітний період та остаточно скоригованими показниками плану на звітний період з урахуванням змін.

За наявності операцій пов’язаних сторін у примітках до фінансової звітності (п. 8 розд. XI НП(с)БОДС 101) наводять інформацію про:

 • види та обсяги операцій (сума або частка у загальному обсязі) пов’язаних сторін та характер відносин між такими пов’язаними сторонами;
 • суми дебіторської та кредиторської заборгованостей за операціями пов’язаних сторін.

►Як зміни в Законі про бухоблік вплинуть на фінансову звітність 2017

Детально про те, як потрібно розкривати інформацію про необоротні активи, запаси, нестачі та крадіжки, доходи та витрати, будівельні контракти, інформацію про дебіторську та кредиторську заборгованість, — читайте за посиланням.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд