Головбух: Бюджет

Переведення на нове місце роботи. А компенсація за невикористану відпустку де?

  • 4 грудня 2017
  • 1463

Що має робити бухгалтер установи, якщо працівник звільнився, перейшов до іншої установи за переведенням, а в нього ще залишалися дні невикористаної відпустки

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Кожен працівник за Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР має право на оплачувану відпустку. Але порядок надання відпусток та розрахунку відпускних в установі — це тема іншого матеріалу. А наразі ми подумаємо, що має робити бухгалтер установи, якщо працівник звільнився, перейшов до іншої установи за переведенням, а в нього ще залишалися дні невикористаної відпустки.

►Уряд прийняв рішення про перенесення робочих днів у 2018 році

Зазвичай при звільненні працівник має отримувати компенсацію за невикористані дні відпустки. Проте працівник має право відмовитися від отримання суми компенсації у цій установі та перевести її на розрахунковий рахунок свого нового працедавця. Для цього він має подати заяву у письмовій формі. Компенсацію нараховують за невикористані дні щорічної основної та додаткових відпусток. Якщо йдеться про додаткову відпустку на дітей, то компенсацію за неї працівник має отримати на старому місці роботи безпосередньо. Відпустки навчальні та творчі не компенсуються, оскільки не належать до щорічних.

►Какие максимальные ограничения нужно соблюдать при выплате больничных

Працівник може взагалі відмовитися від компенсації невикористаної відпустки при переведенні, це дасть йому можливість піти у відпустку повного терміну за новим місцем роботи без відпрацювання мінімум шести місяців.

Отже, розрахунок та нарахування суми компенсації — завдання бухгалтера на попередньому місці роботи працівника. Бухгалтер перераховує суму компенсації, що належить виплатити працівникові, на розрахунковий рахунок установи, куди працівник перейшов. Усі податки та нарахування з суми компенсації сплачуються також на попередньому місці роботи.

►Надаємо відпустку вихователю, який за сумісництвом працює сестрою медичною дошкільного закладу

Працівники, які одержали  грошову компенсацію за невикористану відпустку на попередньому місці роботи, можуть піти у відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на новому місці.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися