Головбух: Бюджет

Враховуємо особливості обчислення зарплати педпрацівників ДНЗ

  • 24 листопада 2017
  • 4887

Нараховуємо зарплату педагогічним працівникам ДНЗ після підвищення тарифних розрядів

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Тарифні розряди педагогічних працівників закладів освіти підвищено на дві позиції (постанова КМУ «Про внесення змін у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298» від 14.12.2016 № 974; далі — Постанова № 974). Отже, підвищилися й їх ставки заробітної плати (посадові оклади).

Збільшення ставок заробітної плати (посадових окладів) з 1 січня 2017 року стосувалося працівників закладів, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Педагогічним працівникам інших закладів освіти, які фінансуються коштом державного та місцевих бюджетів, розмір заробітної плати збільшено з 1 вересня 2017 року.

При цьому органи місцевого самоврядування могли приймати власне рішення про підвищення тарифних розрядів педагогічних працівників закладів освіти, які отримують кошти з місцевих бюджетів, до 1 вересня 2017 року.

Тож на підставі нових ставок заробітної плати (посадових окладів) проведено тарифікацію педагогічних працівників закладів освіти на 2017-2018 навчальний рік.

►Якою буде мінімальна заробітна плата 2018 року

Основними нормативними документами, які регулюють умови оплати праці цих працівників, є:

  • Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102);
  • наказ МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557 (далі — Наказ № 557).

Розмір місячної заробітної плати педагогічних працівників визначають щорічно станом на 1 вересня у тарифікаційному списку навчального закладу. Цей розмір включає ставку заробітної плати (посадовий оклад), що залежить від тарифного розряду, а також надбавки, підвищення, доплати та інші виплати педпрацівникам, передбачені законодавством.

►Яку ставку заробітної плати встановити вчителю з дипломом бакалавра

Так, педагогічним працівникам виплачують надбавку за вислугу років. Це передбачено в Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженому постановою КМУ від 31.01.2001 № 78 (далі — Порядок № 78).

Педпрацівники мають право на надбавку «за престижність праці». Її виплату передбачає постанова КМУ «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» від 23.03.2011 № 373 (далі — Постанова № 373).

Приклади розрахунку заробітної плати окремим категоріям працівників дошкільних навчальних закладів дивіться у тижневику «Головбух: Бюджет» № 44/2017.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися