Враховуємо особливості обчислення зарплати педпрацівників ДНЗ

3249
Нараховуємо зарплату педагогічним працівникам ДНЗ після підвищення тарифних розрядів

Тарифні розряди педагогічних працівників закладів освіти підвищено на дві позиції (постанова КМУ «Про внесення змін у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298» від 14.12.2016 № 974; далі — Постанова № 974). Отже, підвищилися й їх ставки заробітної плати (посадові оклади).

Збільшення ставок заробітної плати (посадових окладів) з 1 січня 2017 року стосувалося працівників закладів, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Педагогічним працівникам інших закладів освіти, які фінансуються коштом державного та місцевих бюджетів, розмір заробітної плати збільшено з 1 вересня 2017 року.

При цьому органи місцевого самоврядування могли приймати власне рішення про підвищення тарифних розрядів педагогічних працівників закладів освіти, які отримують кошти з місцевих бюджетів, до 1 вересня 2017 року.

Тож на підставі нових ставок заробітної плати (посадових окладів) проведено тарифікацію педагогічних працівників закладів освіти на 2017-2018 навчальний рік.

►Якою буде мінімальна заробітна плата 2018 року

Основними нормативними документами, які регулюють умови оплати праці цих працівників, є:

  • Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102);
  • наказ МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557 (далі — Наказ № 557).

Розмір місячної заробітної плати педагогічних працівників визначають щорічно станом на 1 вересня у тарифікаційному списку навчального закладу. Цей розмір включає ставку заробітної плати (посадовий оклад), що залежить від тарифного розряду, а також надбавки, підвищення, доплати та інші виплати педпрацівникам, передбачені законодавством.

►Яку ставку заробітної плати встановити вчителю з дипломом бакалавра

Так, педагогічним працівникам виплачують надбавку за вислугу років. Це передбачено в Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженому постановою КМУ від 31.01.2001 № 78 (далі — Порядок № 78).

Педпрацівники мають право на надбавку «за престижність праці». Її виплату передбачає постанова КМУ «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» від 23.03.2011 № 373 (далі — Постанова № 373).

Приклади розрахунку заробітної плати окремим категоріям працівників дошкільних навчальних закладів дивіться у тижневику «Головбух: Бюджет» № 44/2017.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

і я інформуватиму вас про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

  Ольга Пастухова, головний редактор порталу «Бюджетник»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль