text
Головбух: Бюджет

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах: перевіряють ФСС

  • 23 листопада 2017
  • 1288

Бухгалтерія бюджетної установи розраховує та виплачує коштом Фонду соціального страхування різні види допомоги, зокрема на поховання. Час від часу фахівці Фонду перевіряють, чи правильно бюджетні установи використовують кошти. Розповімо, як не наразитися на неприємності під час таких перевірок

Для підтвердження правомірності призначення допомоги на поховання потрібно мати: заяву на ім’я голови комісії із соціального страхування від особи, яка здійснила поховання, копію свідоцтва про смерть застрахованої особи, оригінал довідки на отримання допомоги, виданої відділом РАГС або сільською радою. Якщо допомогу на поховання призначають особі, яка перебувала на утриманні застрахованого, то має бути заява від працівника, а також документи, що підтверджують перебування особи на утриманні.

►Як замінити голову комісії із соціального страхування, який перебуває у тривалих відрядженнях

Особам, які отримують пенсію, допомогу на поховання призначають і виплачують органи Пенсійного фонду.

Далі ревізори перевіряють правомірність заявлення фінансування та виплати коштів соцстрахування.

Порядок фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів ФСС з ТВП затверджено постановою правління ФСС З ТВП від 22.12.2010 № 26 (далі — Порядок № 26). Він передбачає, що на підставі рішення уповноваженого із соціального страхування підприємства про призначення матеріального забезпечення страхувальник-роботодавець нараховує суми матеріального забезпечення та оформлює заяву-розрахунок.

На цьому етапі перевіряльник звіряє дати та суми призначених допомог за рішеннями комісій із соціального страхування із заявками, які подано до дирекцій.

Найпоширеніші помилки порядку: подання заяви-розрахунку раніше, ніж призначено допомогу, або закритий листок непрацездатності, виплата допомоги за власний рахунок з наступним заявленням коштів до відшкодування.

►Ураховуємо обмеження для лікарняних і декретних за новими нормами

Далі перевіряють виплату матеріального забезпечення. Законодавство досить жорстко регулює витрачання коштів, призначених для соціальних виплат. Саме тому кожний страхувальник відкриває спеціальний рахунок для зарахування коштів ФСС з ТВП та обмеження їх використання. Згідно із Законом № 1105 та Порядком № 26 кошти можуть бути використані винятково на виплату матеріального забезпечення та сплату утримань із сум допомоги. Причому виплату після отримання коштів потрібно провести якомога швидше, але не пізніше найближчого строку, встановленого для виплати заробітної плати.

☝Допомогу на поховання виплачують на наступний день після отримання коштів.

Найчастіше порушення, яке спостерігають на цьому етапі, — використання коштів не за призначенням (перерахування на рахунок установи, а не працівнику).

►Чергові зміни в Законі про держслужбу: категорії посад і виплата за додаткове навантаження

Наостанок ревізор перевіряє відповідність даних бухгалтерського обліку даним звітності за коштами ФСС з ТВП, а також даним статистичної звітності. Порядок формування звітності затверджено постановою правління ФСС з ТВП від 18.01.2011 № 4 (далі — Порядок № 4).

Визначаючи період, за який відображають витрати у звіті, бухгалтер часто помиляється. Тут слід пам’ятати, що витрати у звіті враховують у тому місяці, в якому вони нараховані. Причому заявка може бути подана і профінансована в наступному місяці. Особливо ця проблема постає на межі кварталів.

☝За подання недостовірної звітності або неподання її взагалі передбачено адміністративну відповідальність посадових осіб.

На цьому основні етапи перевірки завершено.

►Складаємо правильно податковий розрахунок за формою 1дф

Зауважимо, що до перевірки можуть залучати експертів або інших спеціалістів. Крім того, у разі виникнення питань, які потребують додаткових уточнень (як-от: перевірки обґрунтованості видачі лікарями лікарняних, перевірки Держпраці та ін.), перевірка може бути призупинена.

Про призупинення перевірки видають наказ та письмово повідомляють страхувальника. Після отримання відповіді перевірку поновлюють в аналогічному порядку.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд