Головбух: Бюджет

Заява-розрахунок лікарняних 2018/2019

  • 27 вересня 2018
  • 55047

У 2019 році діє заява-розрахунок лікарняних та окремих виплат потерпілим на виробництві, форму якої змінили з 1 жовтня 2018 року. Користуйтеся чинною формою заяви-розрахунку!

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування України тривалий час працювала над удосконаленням порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення, а також форми заяви-розрахунку. На своєму позачерговому засіданні 19 липня правління Фонду постановою № 12 таки затвердило відповідний порядок.

Тож із 1 жовтня 2018 року почав працювати новий Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам, а з ним — нова заява-розрахунок лікарняних.

З 1 жовтня лікарняні за новими правилами  Розрахунок лікарняних 2019

Заява-розрахунок БЛАНК 2018

Заява-розрахунок новий бланк 2018затверджений постановою від 19.07.2018 № 12

Заява-розрахунок бланк 2018

Для всіх страхових випадків діє одна форма заяви заяви-розрахунку. Тобто 2019 року ця форма подається як для отримання лікарняних, так і для отримання виплат потерпілим на виробництві.

Як у 2019-му платити лікарняні та декретні бюджетникам

Нова заява-розрахунок лікарняних
Микола ПОСТЕРНАК експерт із соціального страхування
Розрахунок лікарняних та декретних здійснюйте за новими правилами. Також зважте, що не терпить помилок заповнення заяви розрахунку для лікарняних. Покроково і з прикладами про те, як: • обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності; • визначити, як обмежити розмір допомоги особам, страховий стаж яких менше шести місяців; • заповнити заяву-розрахунок.

Як заповнити заяву-розрахунок

Нова заява-розрахунок 2018 року готується у двох примірниках. Один — для ФСС, другий разом із підтвердними документами залишиться у страхувальника.

Ноу-хау нового порядку — можливість подати заяву-розрахунок в електронному вигляді з накладенням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Якщо подаватимете заяву в електронному вигляді, все одно підготуйте її паперовий варіант разом із підтвердними документами.

Порядок № 12 не передбачає подавати до ФСС з ТВП інші документи, крім заяви-розрахунку. Хоча цілком можливо, що у разі попередньої перевірки заявки цей фонд захоче побачити додаткові документи.

Заяву-розрахунок подайте до ФСС протягом 5 робочих днів із дати, коли прийняли рішення призначити матеріальне забезпечення.

Врахуйте, що відтепер Фонд попередньо перевірятиме заявки. Лише якщо у нього не буде зауважень, він профінансує виплати — протягом 10 робочих днів.

Заява розрахунок лікарняних ЗРАЗОК ЗАПОВНЕННЯ 2018

Нова заява-розрахунок лікарняних

Коли виплачувати отримані кошти

Коли отримаєте від Фонду фінансування, обов’язково дотримайте строків виплати допомоги працівникам. Їх визначає частина друга статті 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV. У такі самі строки перерахуйте виплати потерпілим на виробництві.

Лікарняні виплачуйте у найближчий після призначення допомоги день, коли виплачуєте заробітну плату. Цієї норми дотримати вдається не завжди. Адже роботодавець має 5 робочих днів, щоб подати Заяву, а Фонд — 10, щоб її розглянути. Разом виходить 15 робочих днів.

Ми радимо орієнтуватися на найближчий строк виплати зарплати із дня отримання коштів. А от допомогу на поховання виплачуйте не пізніше наступного робочого дня після того, як надійшли кошти з Фонду.

Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам

Коли отримаєте кошти й виплатите їх застрахованій особі, повідомте про це ФСС з ТВП — це ваш новий обов’язок як страхувальника. Тож протягом місяця надішліть до Фонду повідомлення про те, що застрахована особа отримала кошти.

Нова заява-розрахунок лікарняних

Зауважте, якщо Фонд не отримає інформації про виплату коштів застрахованим особам упродовж трьох місяців із дня, коли перерахував фінансування, на роботодавця очікує перевірка.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися