text
Головбух: Бюджет

Нова заява-розрахунок лікарняних

  • 27 вересня 2018
  • 40141

Із 1 жовтня 2018 року почала діяти нова форма заяви-розрахунку для лікарняних та окремих виплат потерпілим на виробництві. Користуйтеся чинною формою заяви-розрахунку!

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування України тривалий час працювала над удосконаленням порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення, а також форми заяви-розрахунку. Нарешті маємо результат — на своєму позачерговому засіданні 19 липня правління Фонду постановою № 12 затвердило відповідний порядок.

Тож із 1 жовтня 2018 року почав працювати новий Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам, а з ним — нова заява-розрахунок лікарняних.

З 1 жовтня лікарняні за новими правилами  Розрахунок лікарняних: яких змін очікувати у 2019-му

Заява-розрахунок лікарнянихбланк, затверджений постановою від 19.07.2018 № 12

Заява-розрахунок бланк 2018

Для всіх страхових випадків діятиме одна форма заяви заяви-розрахунку. Тобто з 1 жовтня подавайте нову форму як для отримання лікарняних, так і для отримання виплат потерпілим на виробництві.

Як оплачувати лікарняні та декретні по-новому

Нова заява-розрахунок лікарняних
Микола ПОСТЕРНАК експерт із соціального страхування
Розрахунок лікарняних та декретних здійснюйте за новими правилами. Також зважте, що не терпить помилок заповнення нової форми заяви розрахунку для лікарняних, яка почала діяти з 01.10.2018. Покроково і з прикладами про те, як: • заповнити нову заяву-розрахунок; • обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності; • визначити, як обмежити розмір допомоги особам, страховий стаж яких менше шести місяців.

Заяву-розрахунок готуйте у двох примірниках. Один — для Фонду, другий разом із підтвердними документами залишиться у страхувальника.

Ноу-хау нового порядку — можливість подати заяву-розрахунок в електронному вигляді з накладенням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Якщо подаватимете заяву в електронному вигляді, все одно підготуйте її паперовий варіант разом із підтвердними документами.

Порядок № 12 не передбачає подавати до Фонду інші документи, крім заяви-розрахунку. Хоча цілком можливо, що у разі попередньої перевірки заявки Фонд захоче побачити додаткові документи.

Заяву-розрахунок подайте до Фонду протягом 5 робочих днів із дати, коли прийняли рішення призначити матеріальне забезпечення.

Врахуйте, що відтепер Фонд попередньо перевірятиме заявки. Лише якщо у нього не буде зауважень, він профінансує виплати — протягом 10 робочих днів.

Коли отримаєте кошти й виплатите їх застрахованій особі, повідомте про це Фонд — це ваш новий обов’язок як страхувальника. Тож надішліть до Фонду повідомлення про те, що застрахована особа отримала кошти.

Помилилися під час нарахування лікарняних виплат — поверніть кошти

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися