text
Головбух: Бюджет

Нова заява-розрахунок лікарняних

  • 27 вересня 2018
  • 33001

Із 1 жовтня 2018 року почала діяти нова форма заяви-розрахунку для лікарняних та окремих виплат потерпілим на виробництві. Користуйтеся чинною формою заяви-розрахунку!

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування України тривалий час працювала над удосконаленням порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення, а також форми заяви-розрахунку. Нарешті маємо результат — на своєму позачерговому засіданні 19 липня правління Фонду постановою № 12 затвердило відповідний порядок.

Тож із 1 жовтня 2018 року почне працювати новий Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам, а з ним — нова заява-розрахунок лікарняних.

З 1 жовтня лікарняні за новими правилами  Розрахунок лікарняних: яких змін очікувати у 2019-му

Заява-розрахунок лікарнянихбланк, затверджений постановою від 19.07.2018 № 12

Заява-розрахунок бланк 2018

Для всіх страхових випадків діятиме одна форма заяви заяви-розрахунку. Тобто з 1 жовтня подавайте нову форму як для отримання лікарняних, так і для отримання виплат потерпілим на виробництві.

Заяву-розрахунок готуйте у двох примірниках. Один — для Фонду, другий разом із підтвердними документами залишиться у страхувальника.

Ноу-хау нового порядку — можливість подати заяву-розрахунок в електронному вигляді з накладенням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Якщо подаватимете заяву в електронному вигляді, все одно підготуйте її паперовий варіант разом із підтвердними документами.


Порядок № 12 не передбачає подавати до Фонду інші документи, крім заяви-розрахунку. Хоча цілком можливо, що у разі попередньої перевірки заявки Фонд захоче побачити додаткові документи.

Заяву-розрахунок подайте до Фонду протягом 5 робочих днів із дати, коли прийняли рішення призначити матеріальне забезпечення.

Врахуйте, що відтепер Фонд попередньо перевірятиме заявки. Лише якщо у нього не буде зауважень, він профінансує виплати — протягом 10 робочих днів.

Коли отримаєте кошти й виплатите їх застрахованій особі, повідомте про це Фонд — це ваш новий обов’язок як страхувальника. Тож надішліть до Фонду повідомлення про те, що застрахована особа отримала кошти.

Помилилися під час нарахування лікарняних виплат — поверніть кошти


Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд