Головбух: Бюджет

Розраховуємо обсяг спожитих орендарем послуг

  • 20 листопада 2017
  • 3812

Як розрахувати відшкодування витрат установи-орендодавця на утримання зданих в оренду приміщень

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Установа надає в оренду частину приміщення. Бухгалтер установи щомісяця виставляє орендарю рахунок за спожиті комунальні послуги.

Як правило, вартість комунальних послуг визначають за даними лічильників, а вартість послуг з утримання орендованого приміщення — відповідно до загальної площі.

За відсутності лічильників вартість комунальних послуг обчислюють також розрахунково залежно від наявності, кількості, потужності, часу роботи електроприладів, систем тепло- і водопостачання, каналізації за спеціальними рахунками, а в неподільній частині — пропорційно розміру загальної площі, яку орендують.

Як розрахувати відшкодування витрат установи-орендодавця на утримання зданих в оренду приміщень (за відсутності в орендаря окремих приладів обліку комунальних послуг), див.у Таблиці.

Розрахунок відшкодування витрат установи-орендодавця на утримання зданих в оренду приміщень (за відсутності в орендаря окремих приладів обліку комунальних послуг)

Розрахунок відшкодування витрат установи-орендодавця

Розрахунок витрат на оплату спожитих послуг бухгалтер має проводити щомісяця. Цей розрахунок має бути підтверджений відповідними документами (у т. ч. бухгалтерськими).

Під час розрахунку потрібно брати до уваги лише фактично спожиті послуги та фактичні витрати. Як видно з таблиці, розрахунок спожитої орендарем електроенергії має бути проведений з урахуванням потужності електронагрівальних та електроосвітлювальних приладів, що є в приміщенні, яке займає орендар, на підставі фактичних даних середнього часу роботи таких приладів протягом місяця. На це бухгалтер уваги в наведеній ситуації не звернув. А от ревізори під час проведення ревізії фінансово-господарської діяльності установи прискіпливо контролюють проведення розрахунків між орендодавцем та орендарем за договором оренди і договором про відшкодування послуг.

Отже, якщо в орендованому приміщенні установи є електроприлади, скажімо, холодильники, комп’ютери тощо, ревізори під час перевірки розрахунку обсягів споживання електроенергії обов’язково перевіряють потужність таких електроприладів з даними технічних паспортів. І в разі заниження обсягу спожитої орендарем електроенергії кваліфікують такі порушення як покриття установою-орендодавцем витрат орендаря без їх наступного відшкодування та відображення в обліку заборгованості на відповідну суму.

Установи, що надають в оренду державне майно, особливу увагу мають приділяти відшкодуванню орендарями в повному обсязі витрат з утримання орендованого приміщення та оплати комунальних послуг. Тому під час проведення розрахунку спожитих орендарем комунальних послуг слід правильно розрахувати всі зроблені орендодавцем витрати. Такі дії в майбутньому унеможливлять виникнення будь-яких непорозумінь між орендодавцем та орендарем щодо оплати спожитих житлово-комунальних послуг, а також допоможуть вберегтися від накладення штрафних санкцій ревізорами.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися