text
Головбух: Бюджет

Оприлюднення річного плану закупівель в ProZorro

  • 14 листопада 2017
  • 11254

Планування закупівель — надзвичайно важливий процес для замовника. Аби пройти його успішно, тендерний комітет чи уповноважена особа, на яких покладений обов’язок з проведення закупівель, мають виконати купу роботи. І потреби в закупівлі тих чи тих товарів, робіт і послуг треба проаналізувати, і дослідження ринкових пропозицій та технічних рішень провести. А коли вже все оцінили, склали план закупівель і затвердили його протокольним рішення, саме час подбати про оприлюднення.

Так, оприлюднення річного плану закупівель — один із важливих обов’язків замовника, що покладає на нього Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922).

Недарма ж стаття 4 цього Закону важливою передумовою здійснення процедур закупівель називає їх планування. І одразу ж зобов’язує оприлюднити на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель:

  • річний план;
  • додаток до річного плану;
  • зміни до них.

Строк оприлюднення річного плану закупівель

Часу для оприлюднення у замовника не так вже й багато — п’ять днів з дня затвердження цих документів. Єдине що радує — ця процедура жодних коштів замовнику не вартуватиме, вона безплатна.

Підтвердження цього знаходимо і в частині 1 статті 10 Закону № 922, що встановлює вимоги до оприлюднення інформації про закупівлю замовником:

  • зробити це він має самостійно та безоплатно;
  • оприлюднення відбувається через авторизовані електронні майданчики на веб-порталі Уповноваженого органу;
  • слід дотримати порядку, встановленого Уповноваженим органом та Законом № 922.

Мінекономрозвитку як Уповноважений орган визначив Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі у своєму наказі від 18.03.2016 № 477.

Вимоги до оприлюднення річного плану закупівель

Коли йдеться про річний план закупівель оприлюднення його відбувається за такими правилами.

Інформацію замовники мають оприлюднювати через власний кабінет, зареєстрований на одному з авторизованих електронних майданчиків (автоматизоване робоче місце) на веб-порталі Уповноваженого органу — Мінекономрозвитку — prozorro.gov.ua.

Увага!

Оприлюдненням річного плану вважається його наявність в електронній системі закупівель в інтерактивному режимі реального часу.

Порядок функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків затверджено постановою КМУ від 24.02.2016 № 166.

Тож безпосередньо оприлюднення інформації на веб-порталі здійснює сама електронна система. Датою та часом оприлюднення інформації в ЕСЗ є дата та час унесення та заповнення її через автоматизоване робоче місце замовника.

Зауважте, що

за Законом № 922 оприлюднення інформації має бути на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель prozorro.gov.ua, a не на електронному майданчику.

Отже, дотримати вимоги Закону № 922 щодо строків оприлюднення річного плану закупівель та додатка до нього, змін до них, як і решти закупівельних документів та інформації, допоможуть згадані нами особливості.

Насамкінець нагадаємо ще про одну важливу особливість оприлюднення річного плану закупівель у випадку внесення змін до нього. Дата змін не відображається на веб-порталі, а самі зміни виокремлюються як новий рядок річного плану. Інформацiю про те, що це змінений річний план, видно лише на електронному майданчику. Тому щоб уникнути неприємностей, радимо в примітках форми річного плану вказати те, що ви вносили зміни.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль