Оприлюднення річного плану закупівель в ProZorro

9925
Планування закупівель — надзвичайно важливий процес для замовника. Аби пройти його успішно, тендерний комітет чи уповноважена особа, на яких покладений обов’язок з проведення закупівель, мають виконати купу роботи. І потреби в закупівлі тих чи тих товарів, робіт і послуг треба проаналізувати, і дослідження ринкових пропозицій та технічних рішень провести. А коли вже все оцінили, склали план закупівель і затвердили його протокольним рішення, саме час подбати про оприлюднення.

Так, оприлюднення річного плану закупівель — один із важливих обов’язків замовника, що покладає на нього Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922).

Недарма ж стаття 4 цього Закону важливою передумовою здійснення процедур закупівель називає їх планування. І одразу ж зобов’язує оприлюднити на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель:

  • річний план;
  • додаток до річного плану;
  • зміни до них.

Строк оприлюднення річного плану закупівель

Часу для оприлюднення у замовника не так вже й багато — п’ять днів з дня затвердження цих документів. Єдине що радує — ця процедура жодних коштів замовнику не вартуватиме, вона безплатна.

Підтвердження цього знаходимо і в частині 1 статті 10 Закону № 922, що встановлює вимоги до оприлюднення інформації про закупівлю замовником:

  • зробити це він має самостійно та безоплатно;
  • оприлюднення відбувається через авторизовані електронні майданчики на веб-порталі Уповноваженого органу;
  • слід дотримати порядку, встановленого Уповноваженим органом та Законом № 922.

Мінекономрозвитку як Уповноважений орган визначив Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі у своєму наказі від 18.03.2016 № 477.

Вимоги до оприлюднення річного плану закупівель

Коли йдеться про річний план закупівель оприлюднення його відбувається за такими правилами.

Інформацію замовники мають оприлюднювати через власний кабінет, зареєстрований на одному з авторизованих електронних майданчиків (автоматизоване робоче місце) на веб-порталі Уповноваженого органу — Мінекономрозвитку — prozorro.gov.ua.

Увага!

Оприлюдненням річного плану вважається його наявність в електронній системі закупівель в інтерактивному режимі реального часу.

Порядок функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків затверджено постановою КМУ від 24.02.2016 № 166.

Тож безпосередньо оприлюднення інформації на веб-порталі здійснює сама електронна система. Датою та часом оприлюднення інформації в ЕСЗ є дата та час унесення та заповнення її через автоматизоване робоче місце замовника.

Зауважте, що

за Законом № 922 оприлюднення інформації має бути на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель prozorro.gov.ua, a не на електронному майданчику.

Отже, дотримати вимоги Закону № 922 щодо строків оприлюднення річного плану закупівель та додатка до нього, змін до них, як і решти закупівельних документів та інформації, допоможуть згадані нами особливості.

Насамкінець нагадаємо ще про одну важливу особливість оприлюднення річного плану закупівель у випадку внесення змін до нього. Дата змін не відображається на веб-порталі, а самі зміни виокремлюються як новий рядок річного плану. Інформацiю про те, що це змінений річний план, видно лише на електронному майданчику. Тому щоб уникнути неприємностей, радимо в примітках форми річного плану вказати те, що ви вносили зміни.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

і я інформуватиму вас про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

  Ольга Пастухова, головний редактор порталу «Бюджетник»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль