Усі виплати у супертаблиці

Головбух: Бюджет

Додаткова відпустка за вислугу років в органах місцевого самоврядування

8 серпня 2019
644
Середній бал: 0 із 5

Розглянемо, кому з працівників надається додаткова відпустка за вислугу років в органах місцевого самоврядування, у якому розмірі та на яких умовах.

Кому надавати

Цю оплачувану відпустку надають посадовим особам місцевого самоврядування, які мають стаж служби в ОМС понад 10 років. Посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка займає посаду, що відноситься до 1-7 категорій та якій встановлено ранг посадової особи місцевого самоврядування.

Отже, додаткова відпустка за вислугу років в органах місцевого самоврядування 2019 року не надається:

  • робітникам, які обслуговують органи місцевого самоврядування;
  • службовцям;
  • спеціалістам, якщо стаж служби в цих органах менше 10 років;
  • керівним працівникам, у яких стаж служби менше 10 років.

Якщо спеціаліст чи керівний працівник мають стаж служби 10 і більше років, у них з’являється право на цю відпустку.

Тривалість відпустки

Додаткова відпустка за вислугу років в ОМС за тривалістю залежить від стажу служби в органах місцевого самоврядування. Наведемо у таблиці її тривалість у календарних днях (к. дн.) залежно від стажу служби.

Тривалість додаткової відпустки за вислугу років

Стаж служби в ОМС, років

Тривалість відпустки, к. дн.

> 10

5

> 11

7

> 12

9

> 13

11

> 14

13

> 15

15

Так, додаткова відпустка за стаж в ОМС за тривалістю обмежена 15 календарними днями. Якщо спеціалісти і керівні працівники мають більший стаж ніж 15 років, тривалість відпустки не може бути більшою за 15 календарних днів. Якщо вони лише набули стажу служби в 10 років, така відпустка триватиме всього 5 календарних днів.

Коли надавати

Як правило, додаткова відпустка за вислугу років в органах місцевого самоврядування 2019 року надається одночасно із щорічною основною відпусткою, тобто відразу після неї. Однак її можуть надавати і окремо як самостійну відпустку у будь-який час, узгоджений з керівником ОМС.

Слід звернути увагу на осіб, яким її надають вперше. Цю відпустку не можна надавати раніше дати, після якої у працівника набуде 10 років стажу служби. Адже додаткова відпустка за стаж в органах місцевого самоврядування надається лише за наявності підстав. Відсутність стажу служби в 10 років свідчить про відсутність права на цю відпустку.

Калькулятор стажу

Поділ відпустки

Поділ щорічної відпустки на частини регулює стаття 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон № 504). Так, щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. Так, додаткова відпустка за вислугу років в органах місцевого самоврядування 2019 року — це щорічна відпустка згідно з абзацом 5 пункту 1 статті 4 Закону № 504. Тому основна безперервна частина щорічної відпустки тривалістю 14 календарних днів може надаватися з урахуванням цієї додаткової відпустки.

Прохання щодо поділу цієї відпустки керівник ОМС може задовольнити, а може й відмовити. У разі відмови — спеціаліст чи керівний працівник відгуляють всі дні цієї відпустки одночасно.

Для спеціалістів і керівних працівників, у яких стаж служби перевищує 11 років, можливий не лише поділ додаткової відпустки за вислугу років в органах місцевого самоврядування, а й отримання двох таких відпусток протягом календарного року.

Наприклад, спеціаліст набув 10 років стажу служби 13.08.2018. Право на відпустку тривалістю 5 днів він має з 14.08.2018, а з 14.08.2019 у нього вже буде право на відпустку тривалістю 7 днів. Якщо у 2018 році йому додаткова відпустка за вислугу років в ОМС не надавалась, йому її можуть надати у 2019 році тривалістю:

  • 5 к. дн. — за стаж більше 10 років;
  • 7 к. дн. — за стаж більше 11 років (після 14.08.2019).

З цим погоджується і Мінсоцполітики (див. лист від 13.07.2017 № 1907/0/101-17/284).

Майте на увазі, якщо працівник взяв лише частину відпустки, іншу її невикористану частину орган місцевого самоврядування має надати до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

Додаткова відпустка за вислугу років в органах місцевого самоврядування
Ірина Іванченкошеф-редактор журналу «Кадровик-01» та системи «Expertus: Кадри»
ОМС добирають посади для штатного розпису за Класифікатором професій. У статті — правила та приклади, як утворювати назви посад в ОМС для очільників; спеціалістів; секретаря ради, службовців, робітників з обслуговування, працівників патронатної служби.

Перенесення відпустки

Додаткова відпустка за вислугу років в органах місцевого самоврядування 2019 є щорічною відпусткою, а тому її можна перенести на інший період або продовжити. Це дозволено робити якщо:

  • спеціаліст чи керівний працівник захворів у відпустці і це підтверджує листок непрацездатності;
  • строк цієї відпустки припадає на період відпустки у зв’язку з навчанням;
  • спеціаліст чи керівний працівник є жінкою, якій надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • спеціаліста чи керівного працівника звільняють від основної роботи із збереженням зарплати для виконання державних чи громадських обов’язків.

Якщо додаткова відпустка за стаж в ОМС переривається за цих причин, невикористану частину цієї відпустки надайте після закінчення дії цих причин або узгодьте з спеціалістом чи керівним працівником інший період її надання. При цьому слід дотримати вимог щодо її надання у разі поділу додаткової відпустки за вислугу років в органах місцевого самоврядування.

Розрахунковий період для відпускних

Для нарахування відпускних застосовуємо Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.1995 № 100. Розрахунковий період складає 12 календарних місяців, що передують місяцю в якому починається відпустка. Але варто зауважити, якщо після щорічної основної відпустки надається додаткова відпустка за вислугу років в органах місцевого самоврядування 2019 року і дати початку цих відпусток припадають на різні місяці, розрахунковий період для розрахунку відпускних буде різним. Різнитиметься і середньоденна зарплата, і сума відпускних за один календарний день.

Компенсація за не використані дні відпустки

За бажанням спеціаліста чи керівного працівника частину щорічної відпустки можна замінити грошовою компенсацією, за умови що у календарному році йому надана щорічна та додаткова відпустка загальною тривалістю — 24 календарних дні. Якщо цю умову дотримано, додаткова відпустка за вислугу років в ОМС замінимо на виплату грошової компенсації за невикористані дні цієї відпустки.

За всі не використані дні щорічної відпустки, спеціаліст чи керівний працівник отримає грошову компенсацію при звільненні. Якщо, наприклад, спеціаліст набув 12 років стажу служби 13.08.2019, а 15.08.2019 він звільнився. Йому обов’язково мають нарахувати компенсацію за 9 невикористаних днів додаткової відпустки за вислугу років в ОМС, оскільки право на неї спеціаліст набув 13.08.2019. При цьому немає значення скільки фактично ним відпрацьовано днів після цієї дати.

logo
Набридло це спливаюче вікно?

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати
Набридло це спливаюче вікно?

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати
Дочитайте статтю після легкої реєстрації

і скачуйте ідеальні зразки заповнення
бюджетної звітності

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Зайти через соцмережі
Зареєструватися