Головбух: Бюджет

Подання тендерної пропозиції: на що звернути увагу

  • 15 травня 2019
  • 33

Учасники мають подавати свою тендерну пропозицію у порядку, який встановив законодавець. Закцентуємо увагу на ключових його моментах. Адже їх мають знати як замовники, так і учасники закупівлі.

Насамперед зауважимо, що наразі статус учасника торгів автоматично набуває будь-яка фізична особа, у т. ч. фізособа-підприємець, юридична особа (резидент або нерезидент), яка подала тендерну пропозицію (чи взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі).

Кожен учасник має право подати тільки одну тендерну пропозицію (у т. ч. до визначеної в тендерній документації частини предмета закупівлі, лота).

Далі коротко зупинимося на ключових моментах подання тендерної документації через електронну систему закупівель.

1. Тендерна пропозиція і підтвердні документи подаються в електронному вигляді

За вказівкою частини першої статті 25 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі) тендерна документація через електронну систему закупівель подається в електронному вигляді.

А це означає, що під час формування всіх документів ураховують вимоги Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV.

Що передбачає електронний формат тендерної пропозиції? Учасник закупівлі має заповнити усі поля в електронних формах. Зокрема, вказати в них інформацію про:

  • ціну пропонованих товарів (робіт, послуги);
  • відповідність тим критеріям оцінки, які встановив замовник у тендерній документації;
  • його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, вимогам, визначеним у статті 17 Закону про публічні закупівлі, а також в тендерній документації.

Окрім цього, учасник завантажує до системи інші документи, наявність яких передбачена тендерною документацією.

Зауважимо, що підтвердні документи стосовно відповідності учасника кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, а також документи з технічнім описом предмета закупівлі, мають бути завантажені в окремих файлах.

2. Повідомлення про отримання тендерної пропозиції формується автоматично

Електронна система закупівель автоматично вносить тендерну пропозицію, отриману від учасника, до реєстру. 

На підтвердження того, що тендерну пропозицію учасника прийнято, останньому буде надіслано повідомлення про отримання тендерної пропозиції із зазначенням у ньому дати та часу електронних торгів.

Зауважимо: таке повідомлення електронна система закупівель сформує автоматично, тобто замовнику не потрібно додатково турбуватися про повідомлення учасника.

3. Строк подання тендерної пропозиції скорочено

Закон про публічні закупівлі для подання тендерної пропозиції відводить строк, не менше ніж 15 календарних днів з дня оприлюднення оголошення про проведення закупівельної процедури на веб-порталі Уповноваженого органу.

Якщо ж оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої статті 10 Закону про публічні закупівлі, то для подання тендерної пропозиції встановлюють строк, не менше ніж 30 календарних днів з дня оприлюднення такого оголошення.

4. Слід дотримати строків для подання тендерної пропозиції

Під час подання тендерної пропозиції слід чітко дотримувати установлених строків. Адже електронна система закупівель не приймає та автоматично повертає учасникам усі тендерні пропозиції, які надійшли після закінчення обумовленого строку їх подання. 

5. Учасники можуть вносити зміни до тендерної пропозиції 

Під час публічної закупівлі учасники без втрати забезпечення тендерної пропозиції можуть вносити зміни до своєї тендерної пропозиції або ж взагалі — відкликати свою тендерну пропозицію. 

Однак законодавець висунув для цього важливу умову: внесені зміни або заяву про відкликання тендерної пропозиції електронна система закупівель врахує лише тоді, коли вони надійшли до закінчення установленого строку для подання тендерної пропозиції.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Набридло це спливаюче вікно?

Тоді РЕЄСТРУЙТЕСЯ прямо зараз!

30 секунд на реєстрацію – і ви зможете СКАЧУВАТИ необхідні документи, форми, зразки без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів та отримайте:


➤ нові КЕКВ 2019-го
➤ лайфхаки з анулювання актів ревізії
➤ понад 700 рішень щоденних робочих ситуацій
➤ користування онлайн-сервісами без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Зайти через соцмережі
Зареєструватися і дочитати