Єдиний звіт з ЄСВ і ПДФО

Головбух: Бюджет

Виправляємо помилки у Звіті з ЄСВ

25 лютого 2019
4958
Середній бал: 0 із 5
експерт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ

Ніхто не застрахований від помилок. І бухгалтер, який складає звітність з ЄСВ, не виняток. Підкажемо, як виправити помилку у Звіті ЄСВ.

Для виправлення помилок в Звіті з ЄСВ керуємось правилами, визначеними у розділах ІІІ і IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок № 435). Розділ обираємо залежно від виду помилки — сумова чи несумова.

Виправляємо помилки у Звіті з ЄСВ Що врахувати, коли складаєте Звіт ЄСВ 2019

Несумові помилки

Виправлення несумових помилок в Звіті з ЄСВ — це упорядкований алгоритм дій. Несумові помилки — це помилки у прізвищі, імені, по батькові застрахованої особи, у її коді ІПН, у коді типу нарахувань чи коді категорії застрахованої особи, у періоді чи даті тощо.

У Таблиці 5 це помилки у реквізитах 5-19, у Таблиці 6 — у реквізитах 5-16, 22-25, у Таблиці 7 — у реквізитах 5-17.

Інколи по застрахованій особі забувають вказати відомості у Таблицях 5 і 7, або ж помилково вказують зайві відомості. Це також несумові помилки, і Порядок № 435 передбачає алгоритм їх виправлення. Розглянемо його.

Якщо забули вказати відомості

Таблиця 5. Якщо не зазначили відомості про застраховану особу, потрібно подати Звіт ЄСВ з типом форми «додаткова». Тобто подаємо звіт за минулий звітний місяць, який містить:

 • титульний аркуш з типом форми «додаткова»;
 • Таблицю 5 з типом форми «додаткова». У ній зазначаємо відомості про тих застрахованих осіб, які не були зазначені у Таблиці 5 за минулий звітний місяць з типом форми «початкова».

Таблиця 6. Якщо не зазначили відомості про застраховану особу у таблиці 6, відобразіть їх у наступному звітному періоді. Якщо нарахувань не було, зазначаємо відомості про період трудових чи інших відносин, дні відпусток тощо. Якщо ж нарахування були, то це вже сумова помилка.

Таблиця 7. Якщо не зазначили відомості про застраховану особу у таблиці 7, подайте Звіт з ЄСВ з типом форми «додаткова», тобто:

 • титульний аркуш з типом форми «додаткова»;
 • Таблицю 7 з типом форми «додаткова». У ній зазначте відомості про тих застрахованих осіб, які не були зазначені у Таблиці 7 за минулий звітний місяць з типом форми «початкова».

Якщо вказали зайві відомості

Таблиця 5. Якщо зазначили зайві відомості про застраховану особу, подайте Звіт з ЄСВ з типом форми «скасовуюча». Тобто подайте Звіт з ЄСВ за минулий звітний місяць, який містить:

 • титульний аркуш з типом форми «скасовуюча»;
 • Таблицю 5 з типом форми «скасовуюча». У ній зазначте усі відомості про тих застрахованих осіб, які у Таблиці 5 за відповідний минулий звітний місяць з типом форми «початкова» є зайвими.

Таблиця 6. Якщо зазначили зайві відомості про застраховану особу за умови, що у звітному місяці не було нарахувань, подайте Звіт з ЄСВ за минулий звітний період, який містить:

 • титульний аркуш з типом форми «скасовуюча»;
 • Таблицю 6 з типом форми «скасовуюча». У ній зазначте усі відомості про застраховану особу, які у Таблиці 6 за відповідний минулий звітний місяць з типом форми «початкова» є зайвими. Майте на увазі, на кожну застраховану особу складаємо окрему Таблицю 6.

Якщо ж нарахування були, то це вже виправлення сумової помилки.

Таблиця 7. У разі зазначення зайвих відомостей про застраховану особу подайте Звіт з ЄСВ з типом форми «скасовуюча». Тобто подайте звіт за минулий звітний місяць, який містить:

 • титульний аркуш з типом форми «скасовуюча»;
 • Таблицю 7 з типом форми «скасовуюча». У ній зазначаємо відомості про тих застрахованих осіб, які у Таблиці 7 за відповідний минулий звітний місяць з типом форми «початкова» є зайвими.

Несумова помилка у окремих реквізитах

Виправлення несумових помилок в Таблицях 5, 6 і 7 Звіту з ЄСВ відбувається за однаковим алгоритмом. Якщо допущено помилку в одному чи кількох реквізитах по застрахованій особі, діємо так:

1. подаємо Звіт з ЄСВ за минулий звітний місяць, який містить:

 • титульний аркуш з типом форми «скасовуюча»;
 • Таблицю 5, 6 чи 7 з типом форми «скасовуюча». У таблиці зазначаємо відомості з помилками (дублюємо значення форми «початкова»).

2. подаємо Звіт з ЄСВ за минулий звітний місяць, який містить:

 • титульний аркуш з типом форми «початкова»;
 • Таблицю 5, 6 чи 7 з типом форми «початкова». У таблиці зазначаємо усі відомості правильно.

Якщо у Таблицях 5 і 7 може бути відображено одразу кілька застрахованих осіб, у Таблиці 6 відображаємо лише одну застраховану особу. Скільки осіб — стільки й Таблиць 6 одного типу форми. Виправляючи у Таблиці 6 за таким алгоритмом несумову помилку слід пам’ятати, що значення (суми) у реквізитах 17-21 не змінюються.

Сумові помилки 

До сумових помилок відносимо помилки в сумах, тобто помилки у реквізитах 17-21 Таблиці 6 Звіту з ЄСВ.

Виправлення помилок у Таблиці 1 Звіту з ЄСВ за Порядком № 435 не потрібне, якщо у Таблиці 6 суми правильні. Якщо ж сумова помилка виникла у Таблиці 1 через помилку в Таблиці 6, виправляємо сумову помилку лише у Таблиці 6.

Якщо бухгалтер самостійно виявив помилку в Таблиці 6 за минулий звітний період, виправляємо її в Звіті з ЄСВ за поточний звітний період з використанням кодів типу нарахувань «2» і «3».

Ці коди не застосовуємо, якщо помилка пов’язана з нарахуванням виплат у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу (у т. ч. у зв’язку з відпусткою, хворобою), неправильним нарахуванням зарплати і її перерахунком (у т. ч. у зв’язку з відпусткою, хворобою). Розглянемо це детальніше.

Код типу нарахувань «2»

Код типу нарахувань «2» використовуємо для виправлення помилок у Таблиці 6 Звіту ЄСВ, якщо за минулий звітний місяць за даними бухгалтерського обліку суми нарахувань правильні, а у Звіті з ЄСВ за цей минулий місяць помилково:

 • занижено базу нарахування ЄСВ у реквізиті 18 Таблиці 6;
 • не відображено додаткову базу нарахування ЄСВ у реквізиті 19 цієї таблиці;
 • не нараховано на ці суми ЄСВ;
 • застосовано код категорії застрахованої особи з інвалідністю до працівника, у якого її немає (ставка ЄСВ 8,41%).

Щоб виправити помилку в Звіті з ЄСВ за минулий звітний місяць, у Таблиці 6 за поточний місяць по застрахованій особі відображаємо з кодом типу нарахування «2» ті суми, які донараховуємо. Тобто одночасно може бути відображена відповідна сума у реквізитах 17, 18, 21 Таблиці 6 або 19, 21 або лише в одному з них, залежно на яку суму донараховуємо.

Код типу нарахувань «3»

Код типу нарахувань «3» використовуємо для виправлення помилок у Таблиці 6 Звіту ЄСВ, якщо за минулий звітний місяць за даними бухгалтерського обліку суми нарахувань правильні, а у Звіті з ЄСВ за цей минулий місяць помилково:

 • завищено базу нарахування ЄСВ у реквізиті 18 Таблиці 6;
 • зайво відображено додаткову базу нарахування ЄСВ у реквізиті 19 цієї таблиці;
 • нараховано на ці суми ЄСВ;
 • застосовано код категорії застрахованої особи без інвалідності до працівника з інвалідністю (ставка ЄСВ 22%).

Виправляємо помилки у Таблиці 6 Звіту ЄСВ за поточний звітний місяць, тобто по застрахованій особі відображаємо з кодом типу нарахування «3» ті суми, які мінусуємо. Одночасно може бути відображена відповідна сума у реквізитах 17, 18, 21 Таблиці 6 або 19, 21 або лише в одному з них, залежно на яку суму зменшуємо.

Знак «–» або «+»

Для виправлення сумових помилок в Звіті ЄСВ не завжди застосовують коди типу нарахувань «2» і «3». Якщо перераховуємо зарплату за минулий звітний період у зв’язку з виправленням помилки, уточненням кількості відпрацьованого часу, результат такого перерахунку зі знаком «+» чи «–» включаємо до зарплати за поточний звітний місяць. Тобто відображаємо це одним рядком.

Виключенням з цього правила буде виправлення помилки в Звіті з ЄСВ, пов’язане з перерахунком зарплати чи інших виплат, якщо уточнюємо кількість відпрацьованого часу у зв’язку з наданням відпустки (незалежно від її виду), хворобою. У цьому випадку суму зарплати чи відпускних відображаємо окремим рядком зі знаком «–» зазначаючи минулий звітний місяць. Також зі знаком «–» відображаємо окремими рядками сторновані:

logo
Набридло це спливаюче вікно?

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати
Набридло це спливаюче вікно?

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати
Дочитайте статтю після легкої реєстрації

і скачуйте ідеальні зразки заповнення
бюджетної звітності

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Зайти через соцмережі
Зареєструватися