Єдиний звіт з ЄСВ і ПДФО

Головбух: Бюджет

Звіт неприбуткових організацій: коли, як і до чого тут фінзвітність

6 лютого 2019
3888
Середній бал: 0 із 5
Автор:
керівник Об’єднаної редакції MCFR Головбух

Розглянемо, як заповнити звіт неприбуткових організацій та яку фінансову звітність слід подавати до органу контролю. Також з’ясуємо порядок виправлення помилок у звіті.

Неприбуткові організації мають привілеї неплатників податку на прибуток. Адже кінцева мета діяльності таких юросіб не передбачає комерційного зиску. Неприбутківець має використовувати свої кошти винятково для його утримання, реалізації мети (завдань) і напрямів діяльності (п. 133.4 ПК).

До органу ДФС неприбуткові організації подають Звіт про використання коштів неприбуткової організації.

Бланк звіту неприбуткових організацій

Форму податкового звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації затвердив Мінфін наказом від 17.06.2016 № 553.

Звіт неприбуткових організацій БЛАНК

Термін подання 2019 року

Подавайте Звіт неприбуткової організації за підсумками року з тим самим граничним строком подання, що передбачений для річних платників податку на прибуток, — протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п. 46.2 ПК). Тобто за підсумками 2018 року відзвітуйте не пізніше ніж 01.03.2019.

Такий порядок подання Звіту неприбуткової організації не стосується порушників умов неприбутковості. Вони мають відзвітувати за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинили таке порушення. Після цього таку неприбуткову організацію вилучать із реєстру, і вона стане платником податку на прибуток (пп. 133.4.3 ПК).

Як заповнити звіт

Вступна частина

Вступна частина Звіту неприбуткової організації містить інформацію про його вид і період подання. Якщо подаєте звіт за 2018 рік, зробіть відповідну позначку у рядку «Звітний» або «Звітний новий» (якщо помилку у попередньо поданому звіті виправили у межах граничного строку звітування).

У рядку «Звітний (податковий) період» зробіть позначку про річне звітування. Зазначати відповідний номер місяця можуть лише порушники умов неприбутковості. Для них номер місяця означає місяць, у якому не було дотримано вимог, передбачених пунктом 133.4 ПК.

Наступні реквізити вступної частини Звіту неприбуткової організації призначені для ідентифікації власне юрособи. Зверніть увагу на рядок 8, де зазначають ознаку неприбутковості. Код такої ознаки присвоює орган контролю за основним місцем обліку неприбуткової організації (п. 4 Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою КМУ від 13.07.2016 № 440).

Переходимо до наступних частин.

Звіт неприбуткових організацій: коли, як і до чого тут фінзвітність Частина І

Звіт неприбуткових організацій: коли, як і до чого тут фінзвітність Частина ІІ

Зразок заповнення звіту

Зразок звіту неприбуткових організацій

Як виправити помилки

Неприбуткові організації виправляють помилки у звітності, як і раніше, — за допомогою уточнювального Звіту неприбуткової організації або у складі поточного Звіту за допомогою додатка ВП. Спеціальну частину такого звіту, відведену для виправлення помилок, заповнюйте лише у разі збільшення або зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток. Про це свідчать, власне, назви рядків 7-10 цього звіту.

Якщо виправлятимете помилки за допомогою уточнювального Звіту неприбуткової організації, доведеться сплатити так званий самоштраф — 3% суми недоплати. Якщо скористаєтеся додатком ВП до Звіту, який деталізує рядки 7-9, сума самоштрафу становитиме вже 5% недоплати.

Інструкції заповнення й зразки, що знадобляться для звітності:

Яку фінансову звітність подавати

Перелік форм фінансової звітності, які неприбуткові організації мають подати на виконання вимог пункту 46.2 ПК, наведено у самому Звіті неприбуткової організації.

У кінці цього Звіту блок «Наявність поданих до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації додатків — форм фінансової звітності» містить перелік фінансової звітності:

Неприбуткова організація проставляє позначки у тих графах таблиці, що відповідають назвам форм фінансової звітності, поданої разом зі Звітом.

logo
Набридло це спливаюче вікно?

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати
Набридло це спливаюче вікно?

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати
Дочитайте статтю після легкої реєстрації

і скачуйте ідеальні зразки заповнення
бюджетної звітності

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Зайти через соцмережі
Зареєструватися