Головбух: Бюджет

Індексація зарплати в лютому 2019 року

  • 31 січня 2019
  • 3957

Як у лютому 2019-го індексуватимемо заробітну плату працівників, кому маємо нарахувати індексацію — роз’яснює Держпраці в Кіровоградській області.

Порядок індексації заробітної плати працівників передбачений у Законі України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991, а деталізація порядку нарахування індексації визначена постановою КМУ «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення» від 17.07.2003 № 1078 (далі – Порядок № 1078).

Заробітну плату індексують, коли величина індексу споживчих цін (ІСЦ) перевищує поріг індексації — 103%.

Індексації підлягає заробітна плата у межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 01.01.2019 – 1921 грн). Частина зарплати, яка перевищує розмір прожиткового мінімуму 2019 року, індексації не підлягає.

При цьому якщо:

  • особа працює неповний робочий час — суму індексації її зарплати слід визначати з розрахунку повного робочого часу, а виплачувати пропорційно відпрацьованому часу;
  • працівник відпрацював неповний робочий місяць, наприклад, перебував у відпустці або на лікарняному, — суму індексації слід виплачувати пропорційно відпрацьованим дням або годинам;
  • працівник не відпрацював жодного дня у місяці — заробітну плату за цей місяць не індексують.

Суму індексації заробітної плати розраховуємо за формулою:

сума оплати праці × величина приросту ІСЦ  ÷ 100%

Калькулятор індексації зарплати

У системі державного управління та місцевого самоврядування з 1 січня 2019 року відповідно до законодавства України підвищили посадові оклади:

Для усіх цих працівників січень 2019 року є базовим місяцем, тому за п. 5 Порядку № 1078 їхня заробітна плата в лютому індексації не підлягає.

Щодо посадових осіб і службовців ОМС, посадові оклади яких востаннє підвищували у травні 2018 року постановою КМУ від 10.05.2018 № 363, то базовим місяцем для них буде травень 2018 року. У лютому їх заробітну плату потрібно індексувати на коефіцієнт – 4,3%.

Головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в Кіровоградській області Оксана Колпак

За матеріалами Управління Держпраці у Кіровоградській області

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися