Єдиний звіт з ЄСВ і ПДФО

Головбух: Бюджет

Якою буде зарплата держслужбовців 2019 року

27 лютого 2019
131455
Середній бал: 4.88 із 5
експерт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ

Урядовці змінили оплату праці у державних органах. Як зміняться посадові оклади держслужбовців 2019 року та стимулюючі виплати?

Розмір оплати праці у 2019 році визначає постанова КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо впорядкування структури заробітної плати працівників державних органів, судів, органів та установ системи правосуддя у 2019 році» від 06.02.2019 № 102 (далі — Постанова № 102), яка набрала чинності з 16.02.2019 і яку застосовуватимемо з 01.01.2019. Розглянемо, які новації в оплаті праці держслужбовців запровадили урядовці.

Гарантований розмір посадового окладу 2019 року

Протягом 2017-2018 років відбувалось підвищення розміру посадових окладів у держслужбовців на вимогу закону про держслужбу. Посадові оклади держслужбовців на 2019 рік у держорганах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, за посадами групи 9 оплати праці становитимуть два прожиткових мінімуми для працездатних осіб. Прожитковий мінімум береться станом на перше січня.

З 01.01.2019 розмір прожиткового мінімуму становить 1921 грн. Відповідно, посадовий оклад для зазначеної категорії держслужбовців становив би 3842 грн. Однак Мінфін розраховував видатки на оплату праці, передбачені у Держбюджеті-2019, з інших розмірів.

Мінімальний розмір посадового окладу у 2019 році розраховують, виходячи з розміру прожиткового мінімуму станом на 01.01.2018 (1762 грн). Отже, посадові оклади держслужбовців 2019 року для групи 9 оплати праці у держорганах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, становитимуть:

 1762 грн × 2 = 3524 грн

Тобто Закон про Держбюджет-2019 зменшив гарантований мінімальний розмір посадового окладу держслужбовця з 3842 грн до 3524 грн. Це і є гарантований розмір посадового окладу для 2019 року. Для інших держслужбовців розміри посадових окладів залежатимуть від:

 • групи оплати праці, до якої належить посада;
 • юрисдикції держоргану.

Якою буде зарплата держслужбовців 2019 року
Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Держоргани регулярно проводять конкурси на вакантні посади. Однак тепер вони проводитимуть їх за оновленим порядком. Що змінилося у вимогах до кандидатів, членів конкурсних комісій та загалом у процедурі проведення конкурсу?

Посадові оклади держслужбовців — за групами оплати праці

Посадові оклади держслужбовців на 2019 рік обчислює Мінсоцполітики для 9 груп оплати праці. Нагадаємо їх:

 1. посади керівників держорганів і прирівняні до них посади;
 2. посади перших заступників керівників держорганів і прирівняні до них посади;
 3. посади заступників керівників держорганів і прирівняні до них посади;
 4. посади керівників самостійних структурних підрозділів держорганів і прирівняні до них посади (зарплата держслужбовців 2019 року за цією групою різниться);
 5. посади заступників керівників самостійних структурних підрозділів держорганів і прирівняні до них посади;
 6. посади керівників підрозділів у складі самостійних структурних підрозділів держорганів, їх заступників і прирівняні до них посади;
 7. посади головних спеціалістів держорганів і прирівняні до них посади;
 8. посади провідних спеціалістів держорганів і прирівняні до них посади;
 9. посади спеціалістів державних органів і прирівняні до них посади.

Нова зарплата держслужбовців 2019 року для 9 групи найменша, а для 1 групи — найбільша. Які посади до якої групи відносити — визначає КМУ.

Юрисдикція держоргану та її вплив на посадові оклади

Мінсоцполітики визначає розміри посадових окладів також з урахуванням юрисдикції держоргану. За законом про держслужбу є три рівні держорганів, юрисдикція яких поширюється на:

 • усю територію України;
 • територію однієї або кількох областей, міста Києва або Севастополя;
 • територію одного або кількох районів, міст обласного значення.

Посадові оклади держслужбовців 2019 року за цією ознакою різнитимуться, якщо порівняти одну й ту ж саму посаду за групою оплати праці. Найвищою є заробітна плата у держорганах, юрисдикція яких поширюється на усю територію України, а найнижчими — у держорганах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення.

Розміри посадових окладів держслужбовців 2019 у таблицях

Мінсоцполітики визначило нові оклади держслужбовців 2019 року зважаючи на обмеження, визначені у Держбюджеті-2019. Їх розміри обчислені з огляду на мінімальний гарантований розмір посадового окладу — для групи 9 оплати праці (3524 грн). 

Для інших посад держслужбовців розміри посадових окладів розраховуйте за коефіцієнтами співвідношень, які визначає Постанова № 102. Тобто мінімальний розмір посадового окладу множте на коефіцієнт співвідношення за відповідною посадою.

Як установлюватимуть посадові оклади держслужбовців 2019 року Обчислений розмір зарплати округлюємо з точністю до 10 грн, тобто цифри 0,01-4,99 відкидаємо, а цифри 5,00-9,99 заокруглюємо до 10 грн.

Розглянемо схему розрахованих розмірів посадових окладів у таблицях*.

*Наведені посадові оклади держслужбовців на 2019 рік взяті із Постанови № 102, яка набрала чинності з 16.02.2019.

Посадові оклади держслужбовців 2019 року у держоргані, юрисдикція якого поширюється на усю територію України

Як установлюватимуть посадові оклади держслужбовців 2019 року

Скачати таблицю

Посадові оклади держслужбовців на 2019 рік для цих органів обчислені з дещо несправедливим визначенням коефіцієнтів, оскільки майже за всіма посадами передбачене зниження розміру посадових окладів. За посадою керівника держоргану коефіцієнт не змінили. А за посадами першого заступника і заступника керівника держоргану — збільшили.

Посадові оклади держслужбовців 2019 року у держоргані, юрисдикція якого поширюється на територію однієї або кількох областей, міста Києва або Севастополя

Як установлюватимуть посадові оклади держслужбовців 2019 року

Скачати таблицю

Посадові оклади держслужбовців на 2019 рік обчислені із застосуванням менших коефіцієнтів, порівняно із коефіцієнтами для обчислення їх розміру на 2018 рік. Так, найменший коефіцієнт співвідношення — за посадами заступника керівника відділу у складі департаменту, головного управління, служби, самостійного управління, а найбільший — за посадами керівника апарату ОДА, Київської та Севастопольської МДА.

Мінімального підвищення зазнав посадовий оклад керівника департаменту, головного управління, служби, а максимального — оклад заступника керівника відділу у складі департаменту, головного управління, служби, самостійного управління.

Посадові оклади держслужбовців 2019 року у держоргані, юрисдикція якого поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення

Як установлюватимуть посадові оклади держслужбовців 2019 року

Скачати таблицю

Тут найменший коефіцієнт співвідношення за посадою головного спеціаліста, а найбільший — за посадою заступника керівника апарату місцевої держадміністрації та керівника самостійного відділу, служби.

Підвищили оклади держслужбовців 2019 року залежно від посад також нерівномірно. Так, мінімального підвищення зазнали посадові оклади керівників самостійних відділів, служб, а максимального — спеціаліста та головного спеціаліста.

logo
Набридло це спливаюче вікно?

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати
Набридло це спливаюче вікно?

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати