Головбух: Бюджет

Довідка про відсутність заборгованості: як отримати за новим Порядком

  • 13 грудня 2018
  • 437
експерт MCFR Головбух

Довідка про відсутність заборгованості з платежів — показник позитивної ділової репутації юридичної особи. Як тепер її отримати без зайвого клопоту?

Якщо бюджетна установа/організація претендує на фінансову підтримку, компенсації, дотації, фінансування з бюджету України або бере участь у тендерній процедурі закупівлі, без Довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи не обійтись. Наявність такої Довідки — один із доказів дієспроможності та позитивної ділової репутації установи чи організації.

Як отримати Довідку в ДФС за новим порядком?

Що встановив новий порядок

Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, затверджений наказом Мінфіну від 03.09.2018 № 733 (далі — Порядок) почав діяти 07.11.2018 разом із Законом України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII (далі — Закон № 2155).

До того як почав діяти новий Порядок, установи керувалися Порядком видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 № 567; далі — Порядок № 567). Які ж маємо нововведення наразі?

Порядок встановив нову форму Довідки і нову форму Заяви про надання Довідки.

Як отримати довідку про відсутність заборгованості за новим Порядком

Як отримати довідку про відсутність заборгованості за новим Порядком

Також Порядок визначив, що:

  • безпосередньо розглядати Заяву и видавати Довідку має структурний підрозділ, уповноважений стягувати податковий борг (департамент/управління/відділ погашення боргу) ГУ ДФС у місті Києві та ГУ ДФС у областях України (далі — Уповноважений орган);
  • перш ніж видати Довідку, Уповноважений орган має перевірити, чи є в установи/організації заборгованість або недоїмка не тільки із податкових платежів, а й із ЄСВ;
  • подати Заяву і отримати Довідку установа/організація відтепер зможе через Приватну частину Електронного кабінету з дотриманням вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV та Закону № 2155.

Зупинимося на вимогах нового Порядку детальніше.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися